‘Kaygı’ Filminin Gösterimi Berlin’den Sonra Amerika’da Gerçekleştirilecek!

Geçmişini hafızasında arayan bir medya çalışanının öyküsünü anlatan KAYGI, 12 Şubat’ta Berlin Film Festivali’nde yapacağı dünya prömiyerinin ardından Mart ayında SXSW (South By Southwest) Film Festivali’nde Amerika’daki ilk gösterimini gerçekleştirecek.

Unutma-unutturma temalı psikolojik gerilim filmi KAYGI’da başrolü daha önce komedi filmlerinde izlediğimiz Algı Eke üstleniyor. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Özgür Çevik, Selen Uçer, Asiye Dinçsoy, Kadir Çermik, Boncuk Yılmaz, İpek Türktan Kaynak ve Kerem Kupacı da yer alıyor.

İstanbul Film Prodüksiyon’un (IFP) yapımcılığını üstlendiği KAYGI’nın yönetmen koltuğunda ise Ceylan Özgün Özçelik oturuyor.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ilk film yapım desteği alan KAYGI, proje geliştirme aşamasından bu yana; !f Istanbul Sundance Senaryo Lab’e seçilmiş, New Directors FEST Pitching Forum’da ikincilik ödülü ve İstanbul Film Festivali Köprüde Buluşmalar Yapım Aşaması Anadolu Efes Özel Ödülü’ne layık görülmüştür.

Berlin Film Festivali’nde aynı zamanda festivalin GWFF En İyi İlk Film Ödülü için aday gösterilen 16 filmin arasında da yer alan KAYGI’dan ilk teaser ise şöyle:

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.