Klarnet ve Tiyatro Festivali Bu Hafta Başlıyor

İstanbul bu hafta, birbirinden farklı etkinliklerle yerli ve yabancı sanatçıların katılacağı konser, sergi, tiyatro ve performanslara sahne olacak.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen “23. İstanbul Tiyatro Festivali“, 13 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında tiyatroseverlerle buluşacak.

İstanbul Devlet Opera ve Balesi‘nde (İDOB) de bu hafta, Modern Dans Topluluğu İstanbul (MDTist) “Dans Ana-log ” gösterisi ile “Aleko” operasını 15 ve 16 Kasım’da Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda sahneleyecek.

İBB kültür sanat etkinlikleri kapsamında ise Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yarın Youn Sun Nah, 13 Kasım’da “İstanbul Sınfonıetta”, 14 Kasım’da İsrailli besteci, udi ve perküsyoncu başında olduğu Yinon Muallem Quintet, 15 Kasım’da da Berlin Nefesli Çalgılar Topluluğu konser verecek.

Garanti BBVA Güz konserleri kapsamında ABD’li şarkıcı Lera Lynn, 12 Kasım’da Zorlu PSM’de ve Cymande adlı müzik grubu 15 Kasım’da Babylon’da sahne alacak.

Cumhurbaşkanlığı tarafından gerçekleştirilen “8. Uluslararası Klarnet Festivali” de 12-18 Kasım‘da İstanbul ve Ankara’da müzikseverlerle buluşacak. “Three Letter from Sarajevo” adlı projesi ile festivale katılacak olan Goran Bregovic’in konseri, 12 Kasım’da Bostancı Gösteri Merkezi’nde gerçekleşecek.

Festivalde ayrıca şarkılarında dünyanın farklı coğrafyalarından müzikleri harmanlayan Yasmin Levy, 16 Kasım’da İstanbul’da Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi (MKM) Atilla İlhan Sahnesi’nde hayranlarıyla bir araya gelecek. Klarnet sanatçısı Serkan Çağrı da rembetiko müziğinin önemli temsilcilerinden biri olarak gösterilen Cafe Aman İstanbul Grubu ile 18 Kasım’da İstanbul’da MKM Atilla İlhan Sahnesi’nde aynı sahneyi paylaşacak.

Cem Yılmaz, yeni gösterisi “CMYLMZ – Diamond Elite Platinum Plus”u Zorlu PSM’de 12 ve 13 Kasım’da seyircilerin beğenisine sunacak.

Yaşadıklarıyla baş etmeye çalışan bir adamın hatıra defterinde yazanları konu alan “Bir Delinin Hatıra Defteri” 14 Kasım’da, dünyanın en sevilen müzikallerinden biri olan “Damdaki Kemancı” 15 Kasım’da, Stephen King’in ölümsüz eseri ve sinema tarihinin en iyi filmleri arasında gösterilen “Esaretin Bedeli” ise Çolpan İlhan ve Sadri Alışık Tiyatrosu tarafından 17 Kasım’da Zorlu PSM’de sahneye konulacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.