Klasik Bir Ortaokul Sınıfını 70 Saatte ‘Hogwarts Büyücülük Okulu’na Dönüştürmek

Milyonlarca çocuğun ve yetişkinin okumayı hayal ettiği Hogwarts Büyücülük Okulu’na gitmek artık o kadar da hayal değil. En azından ABD’nin Oregon eyaletindeki Evergreen Ortaokulu’nda bu hayal gerçekleştirildi diyebiliriz.

Harry Potter serisinin unutulmaz büyücülük okulu Hogwarts, gizemli yapısı, etkileyici dekorasyonuyla okulu sevmeyen çocukların bile gitmek istediği, merak ettiği, hayallerini süsleyen gerçek dışı bir öğrenim kurumu. ABD’de yaşayan ve Evergreen Ortaokulu’nda 7’nci / 8’inci sınıf öğrencilerine ders veren öğretmen Kyle Huber de bu hayale sahip olanlardan biriydi. Yetişkin olmasına rağmen çocukluk hayalini gerçekleştirmek ve öğrencilerine unutulmaz bir anı yaşatmak amacıyla kolları sıvayan Huber, 5 hafta boyunca 70 saatlik çalışmanın sonunda klasik bir sınıfı Hogwarts Büyücülük Okulu’ndaki sınıflara benzetmeyi başardı.


Kyle Huber, “çocukluğumdan beri en büyük hayalim bir gün Hogwarts’a gitmekti, ama oraya gerçekten gidebileceğime hiç inanmıyordum” sözleriyle baştan yarattığı sınıfın çıkış noktasında küçük bir çocukken kurduğu hayalin yer aldığını belirtiyor. Huber, Harry Potter hayranlığının kaynağını ise şu sözlerle açıklıyor: “Harry Potter’ı çocukken bana olan etkisi nedeniyle seviyorum. Çocuk olmak bazen zor olabilir… Ve kitap okumak bundan kaçmanın bir yolu.”

Kendi Harry Potter koleksiyonundan da parçalar getirip sınıfa yerleştiren öğretmen Kyle Huber’in Hogwarts temalı sınıf tasarımı:

 

Okumadan geçmeyin:

Konteyner Gemisinde 30 Gün Geçirmek | Kızıldeniz’den Singapur Limanlarına Masalsı Yolculuk

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.