Klasik Resimleri Gerçeküstü Portrelere Dönüştüren İllüstratör

klasik resimlere gerçeğe dönüştü

Güney Koreli ressam ve illüstratör olana Joongwon Jeong, klasik resimleri gerçeküstü portrelere dönüştürdü. Michelangelo, Van Gogh ve Seneca’nın Ölümü gibi klasikleşmiş portreleri ya da heykelleri gerçek üstü resimlere çeviren Güney Koreli sanatçı oldukça başarılı bir çalışmaya imza attı.

Resimsel Soyutlamanın Dehlizinde Direnç Gösteren Fotoğraflar

Klasik Resimler Gerçeküstü Portrelere Dönüştü

Yapmış olduğu çalışmalar ile sık sık adından söz ettiren ressam ve illüstratör Joongwon Jeong, şimdi de klasik resimleri gerçeküstü portrelere dönüştürdü.

Hongik Sanat ve Tasarım Üniversitesi’nden mezun olan ve illüstratör çalışmalarına imza atan Jeong’un yeni çalışmasında ise klasik resimler gerçeküstü portrelere dönüşüyor. Jeong bu çalışmasında aynı zamanda Michelangelo, Van Gogh ve Seneca’nın Ölümü gibi klasikleşmiş eserlere de yer veriyor. Dilerseniz, lafı daha fazla uzatmadan sizleri Joongwon Jeong’un klasik resimleri gerçeküstü portrelere dönüştürdüğü çalışmasıyla baş başa bırakalım.

Venus de Milo

Venus de Milo

Venus de MiloVenus de Milo Antik Yunan Heykel sanatının en ünlü örneklerinden birisidir. Afrodit Yunan Mitolojisi’nde aşk tanrıçasıdır ve temsilî gezegeni Venüs‘tür.

Homeros

Antik Yunan ve Roma halkları tarafından varlığına inanılan Homeros, İlyada ve Odysseia’nın yaratıcısıdır. Bir halk ozanı olan Homeros, aynı zamanda yazmış olduğu profesyonel öykülerle de tanınmaktadır.

Giuliano de’ Medici

25 Mart 1453 yılında doğan Giuliano de’ Medici, 26 Nisan 1478 yılında Floransa’da ölmüştür. ı. piero de’ medici’nin ikinci oğludur. kardeşi muhteşem Lorenzo’dur (1449–1492). Francesco de Pazzi ve Bernardo Baroncelli tarafından yapılan pazzi’lerin gizli planlarına Floransa katedrali’nde maruz kalan Giuliano de’ Medici, kudas ayini sırasında 26 nisan 1478 yılında öldürülmüştür.

Costanza Bonarelli

Costanza Bonarelli’nin büstü, 1636 -1638 yılları arasında İtalyan heykeltıraş Gian Lorenzo Bernini tarafından yapılmıştır. Costanza Piccolomini Bonarelli, 1636’da Bernini’nin asistanı olarak çalışan bir heykeltıraş olan Matteo Bonarelli’nin karısıydı.

Seneca’nın Ölümü

Romalı filozof Seneca, Nero’ya karşı bir komploda yer almakla suçlandı ve intihar etmesi emredildi. Seneca kendisine verilen cezayı kabul etti ve karısıyla beraber intihar etti.

Michelangelo’nun Adem’i

Michelangelo’nun Tanrısı

1508-1512 yılları arasında İtalyan ressam Michelangelo tarafında fresk tablo, Adem’in Yaratılışı, Sistine Şapeli’nin tavanının bir parçasını oluşturuyor. Bu tabloda ise Adem’in yaratılışını anlatıyor.

1511 yılında Michelangelo tarafından yapılan Adem’in Yaratılışı, Sistine Şapeli’nin tavanında bulunuyor.

Van Gogh

Vincent Williem Van Gogh, ölümünden sonra tanınmasına rağmen, zamanın en etkili sanatçılarından biriydi. Zihinsel sağlığı bozuk olan Hollandalı ressam 1890’da 37 yaşında hayatını kaybetti. Fakat, geride Yıldızlı Gece gibi birçok unutulmaz eser bıraktı.

Sigmund Freud

Psikanaliz’in kurucusu olan Sigmund Freud, Avusturyalı bir nörologtur. Hakkında çok bir şey bilinmeyen ama eserlerini takip eden insanlar kendisinin psikolog olduğunu düşünebilmektedir.

Farklı teknik ve düşünceleriyle ilgi çeken Sigmund Freud psikanalizi geliştiren Avusturyalı bir nörolojistti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.