Konserde Susmayan İzleyicilere Lolipop Dağıtıldı

Hollanda’da çok konuşan konser dinleyicilerine ‘lolipop’ dağıtıldı.

Konuşmayı çok seven bir toplum olarak tanınan Hollandalılar, katıldıkları konser vb. etkinliklerde de bu alışkanlıklarını devam ettiriyor. Çok konuşan konser dinleyicileri konusunda bir çözüm üretmeye çalışan yetkililer son olarak  ilginç bir uyarıya imza attı.

Ortam umursamaksızın çok konuşan insanlar için çeşitli seçenekler yaratan yetkililer ‘Hollanda Hastalığı’ konusunda bu kez ‘lolipop dağıtma’ yolunu denedi. Düzenlenen etkinlikler sırasında konuşmaya devam eden konuklara kibarca, “şekerini ye, çeneni kapat” anlamına gelen lolipop ikram edildi.

Hollanda’da bir salonun yönetimini üstlenen Bas de Wit, daha önce çeşitli uyarı yöntemleri denediklerini fakat işe yaramadığını belirterek son iki konserde susmayan dinleyicilere lolipop dağıtmaya başladıklarını ifade ediyor.

Hollanda Televizyonu’na konuşan de Wit, ziyaretçilere karşı kaba, korkutucu uyarılarda bulunmak istemediklerini; kibarca “Konuşmalarınız 5 metre öteden de duyuluyor” mesajı vermek istediklerini belirtiyor.

Son denenen lolipop yönteminin başarılı olduğunu söyleyen de Wit, bir sonraki etkinliğe gelecek ziyaretçilerin lolipop gördüklerinde dağıtmaya ve uyarıya gerek kalmadan başkalarını rahatsız ermekten vazgeçeceklerini düşünüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.