Konteyner Gemisinde 30 Gün Geçirmek | Kızıldeniz’den Singapur Limanlarına Masalsı Yolculuk

Hiç okyanusun ortasında, herkesten ve her yerden uzakta olmayı istediniz mi?

Sanıyorum ki pek çoğumuz hayatımızın belli dönemlerinde uzaklara gitmeyi istemişizdir. Kah kalabalık şehir hayatının temposundan kaçmak için, kah yeni yerler keşfetme tutkusuyla içimizdeki çocuğun ‘yola çık’ deyişini çok kez işitmişizdir.


Dünya’nın uzaklarda nasıl döndüğünü, yaşamda geçen her bir dakikayı özenle hissedebilmeyi merak etmiş, kimimiz yollara düşmüş kimimiz hala aynı döngüde ilerlemekteyiz. Gidebilen ve gidemeyen herkes için Kanadalı vlogger, denizci ve fotoğrafçı Jeffrey Tsang, bir konteyner gemisinde 30 gün boyunca yolculuk yapmış ve yolculuk boyunca yaklaşık 80.000 fotoğraf çekmiş. Tsang, çektiği fotoğrafları bir araya getirerek çıktığı masalsı yolculuğu hızlandırılmış 10 dakikalık bir videoda derlemiş.

Jeffrey Tsang’ın Kızıldeniz’den Hint Okyanusu’na, Hong Kong’dan Singapur limanlarına uzanan gemi yolculuğu, hayali okyanuslara açılmak olan çok sayıda insana ilham kaynağı olacak nitelikte.

Konteyner gemisi yola çıkıyor… Gecenin ve gündüzün, doğanın hallerinin, muhteşem döngüsünün her anı kare kare kaydediliyor ve ortaya büyüleyici manzaralar çıkıyor. Gemi limana yanaşıyor, yükler boşaltılıyor ve yeni durak için yenileri yükleniyor. Yolculuk yeniden başlıyor ve bu böyle sürüp gidiyor…

Jeffrey Tsang’ın 30 günlük macerası:

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.