Her Mevsimi Diğerinden Daha Güzel Olan Ada: Kotisaari Adası

Kostisaari Adası

Dünyanın dört yanında bulunan doğal güzellikleri siz değerli Sanat Karavanı okurları ile buluşturmaya devam ediyoruz. Bu haftaki yazımızda ise 9 kişilik nüfusu ile her mevsimi birbirinden güzel olan Kotisaari Adası’na konuk olacağız. İşte, karşınızda doğal güzellikleriyle görenleri kendine hayran bıraktıran Kotisaari Adası!

Dünyanın En İyi 30 Mimari Eseri

Kotisaari Adası

Bir ada düşünün, yazı kıştan, kışı yazdan daha güzel olan. Biz düşündük ve siz değerli okurlarımız için pek bilinmeyen ancak doğal güzellikleriyle ön plana çıkan Kotisaari Adası’nı keşfettik.

Finlandiyalı fotoğraf sanatçısı Jani Ylinampa’nın da objektiflerine konu olan bu ada, Finlandiya’nın Laponya bölgesinde yer alan Rovaniemi şehrinde yer alıyor.

9 kişilik bir nüfusa sahip olan doğa harikası olarak nitelendireceğimiz adanın yazımızın başında da belirtiğimiz gibi yaz – kış ayrı bir güzelliği var.  50 binin üzerinde göle ev sahipliği yapan Finlandiya’nın en güzel adası olarak da gösterilen Kotisaari Adası’nda mevsimler bir başka güzel. Peki, sadece 9 kişilik bir nüfusa sahip olan bu adada sizce insanlar ne ile geçiniyor?

Cevabınız, balıkçılık ise, yanıldınız. Dört yanı sular ile çevrili olan bu adada yaşayan 9 insan hemen aşağıda yer alan resimlerde de görebileceğiniz üzere ‘’odunculuk’ ile geçimlerini sağlıyor.

Kotisaari Adası

Masalsı bir güzelliğe ev sahipliği yapan bu adaya 10’uncu bir kişinin gelip gelmeyeceği bilinmese de bu adanın doğal güzelliğini kelimelerle tarif etmek oldukça zor.

Bu yüzden dilerseniz, sizleri Finlandiyalı bir fotoğraf sanatçısı olan Jani Ylinampa’nın objektiflerine yansıyan bu adanın kartpostalı andıran görselleriyle baş başa bırakalım.

Adadan Görüntüler:


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.