Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülleri’nin Sahipleri Açıklandı!

2016 Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülleri’nin kazananları, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Ömer Arısoy başkanlığında toplanan jüri tarafından belirlendi.

1979 yılından bu yana Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri adıyla verilen ödüller, artık Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülleri adıyla verilecek. Türk kültür ve sanatının hem yurt içinde hem de yurt dışında gelişimine katkıda bulunan isimlere verilen ödüllerin bu yılki kazananları ise: Nesrin Sipahi (mûsikî), İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi (kurum), Y. Kenan Işık (tiyatro), D. Mehmet Doğan (yazın), Cahit Koytak (şiir ve çeviri) oldu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Ömer Arısoy’un başkanlığında toplanan, Müsteşar Yardımcısı Nihat Gül, Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ümit Yardım, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Başkanı Prof. Dr. M. Öcal Oğuz, Güzel Sanatlar Genel Müdürü Doç. Dr. Murat Sâlim Tokaç, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü A. Nejat Birecik’in de yer aldığı jürinin belirlediği isimler, önümüzdeki günlerde düzenlenecek törenle ödüllerine kavuşacaklar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.