Kürk Mantolu Madonna’nın El Yazması Taslakları Yayımlandı!

Türk edebiyatının usta isimlerinden Sabahattin Ali hakkında temel kaynak haline gelen ‘A’dan Z’ye Sabahattin Ali’ kitabı genişletilmiş yeni baskısıyla okurlarla buluşuyor. Kitabın yeni versiyonunda yazara ait ‘Kürk Mantolu Madonna’ eserinin el yazması taslakları da yer alıyor.

Sabahattin Ali’nin bilinmeyen özelliklerini açığa çıkarmamın yanı sıra, pek çok kaynağa ilk kez yer verilen, Sabahattin Ali’den geriye kalanların titizlikle elden geçirilmesiyle hazırlanan kitap Sabahattin Ali ve eserleri hakkında bugüne kadar yazılan en kapsamlı kitap olma özelliğini sürdürüyor. Kitapta yazar hakkında yer alan önemli bilgilerin yanı sıra kaleme aldığı ‘Kürk Mantolu Madonna’ eserinin el yazması taslakları da okuyucuya sunuluyor.


Yeni tasarımıyla sayfa sayısı azalan kitabın bu baskısında, yeni belgelerin ve yapılan yeni çalışmaların ışığında Sabahattin Ali hakkında yapılan çalışmaların ve yabancı dillere çevrilen eserlerin, film, tiyatro ve belgesellerin listesini genişletildi. Değirmen’in ve Sırça Köşk’ün toplatılması, Sabahattin Ali adını taşıyan cadde ve sokaklar, Sabahattin Ali büst ve heykelleri, Sabahattin Ali Edebiyat Okulu gibi yeni maddeler ve yeni fotoğraflar eklendi, kimi maddeler de gözden geçirilerek genişletildi.

Kitap, Yapı Kredi Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.