Kusursuz Kulak Bager, Fazıl Say İle Buluştu

Muş’un Yaygın beldesindeki 2’nci sınıf öğrencisi olan görme engelli Bager Çalışcı‘yı (7), müziğe ilgisini fark eden babası Mehmet Çalışcı, müzik kursuna başlattı. Bager Çalışcı, burada müzik öğretmeni olan Caner Keser ile tanıştı. Keser, Bager’in absolut (kusursuz) kulağa sahip olduğunu fark etti. Bager, Caner Keser’in de yardımıyla piyano çalmayı öğrendi.

Ağartı Köyü İlkokulu’ndaki öğretmenler, Bager Çalışcı’nın piyano konseri vermesi için ortam hazırladı. Öğrenciler ile köy meydanında bir araya gelen Bager, konser verdi. Bager, diğer hayalinin de Fazıl Say ile tanışmak ve birlikte konser vermek olduğunu söyledi.

Bager’in hikayesinin basında haber olarak yer almasının ardından Fazıl Say, aileye ulaştı ve 30 Haziran’da, İstanbul Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium’da Şanghay Filarmoni Orkestrası ile vereceği konserine, Bager ve babası Mehmet Çalışcı ile Caner Keser’i davet etti.

Bager Çalışçı, babası Mehmet Çalışcı ve öğretmeni Caner Keser, İstanbul’a gitti. Fazıl Say, konukları ile yakından ilgilendi. Bager ile sohbet eden Say, daha sonra birlikte piyano başına geçti. Konser provasını bırakıp Bager ile piyano çalan Say, bu anları sosyal medya hesabından paylaştı. Böylece Bager hayallerine kavuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.