‘Lafını Esirgemeyenler’ Adlı Tek Kişilik Oyun İzleyiciyle Buluşuyor!

Yönetmen-oyuncu Müfit Can Saçıntı’nın tek kişilik oyunu ‘Lafını Esirgemeyenler’ izleyiciyle buluşuyor.

Mandıra Filozofu filmiyle tanınan yönetmen, oyuncu ve senarist Müfit Can Saçıntı, ‘fi-yatro’ adını verdiği tekniğiyle tek kişilik oyunu ‘Lafını Esirgemeyenler’ i sahneye taşıyor. Film teknikleriyle tiyatro tekniklerini harmanlayan sanatçı oyunda, hiciv ustalarını esprili bir dille sahneye taşıyor.

2 perdelik komedi oyununda sanatçı, izleyiciyi güldürürken düşündürmeyi amaçlıyor. Müfit Can Saçıntı oyunu hakkında şu açıklamalarda bulundu: ”Bugünlerde ‘kapak yapanlar’, ‘ayar verenler’, ‘cuk oturtanlar’ gibi tabirler kullanılıyor ama biz efendi gibi, ‘Lafını Esirgemeyenler’ dedik. Tarihten günümüze kadar olan söz ve hiciv ustalarını, kendi üslubumla anlatıyorum. Sahnede, daha önce çekimlerini yaptığı bazı görüntüleri, televizyon aracılığıyla oyuna dahil eden Saçıntı, “Bizim çizgimiz belli. O çizgide yamuk yapmadan, güldürürken düşündürmeyi, düşündürürken güldürmeyi, güldürürken tekrar düşündürmeyi ve seyirciyi böyle bir sarmala almayı amaçlıyoruz.”

‘Lafını Esirgemeyenler’ 16 Şubat’ta Eskişehir Zübeyde Hanım Kültür Merkezi, 17 Şubat’ta Ankara Yeni Sahne, 21 Şubat’ta ise Kadıköy Duru Tiyatro’da izleyiciyle buluşacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.