Leonard Cohen Hayatını Kaybetti!

Kanadalı müzisyen, şair ve söz yazarı Leonard Cohen, 82 yaşında hayata gözlerini kapadı.

Yeni albümü ‘You Want It Darker’ı daha geçtiğimiz ay çıkaran sanatçı, albüm hakkında konuşurken ilginç açıklamalarda bulunmuştu. Ölüm hakkında sözler sarf eden Cohen, “Ölmeye hazırım. Umarım fazla rahatsızlık vermez.” demiş, Temmuz ayında hayatını kaybeden sevgilisi Marianne Ihlen’e yazdığı mektubunda da “Sanıyorum ki çok kısa bir süre sonra peşinden geleceğim.” ifadesinde bulunmuştu.

Yaşı dolayısıyla ölüme yakın olmayı ‘büyük şans’ olarak niteleyen sanatçı, tamamlamadığı şarkılarını bitirebileceğini sanmadığını ifade ederek, “Kim bilir, belki de ikinci bir rüzgara kapılırım, bilemiyorum. Ama ruhani bir stratejiye bağlanma cesaretim yok. Buna cüret edemem. Yapacak bazı işlerim var.” açıklamasında bulunmuştu.

Grammy ödüllü sanatçının ölüm haberi Facebook hesabından yapılan “Derin bir üzüntü ile efsanevi şair, besteci ve sanatçı Cohen’in yaşamını yitirdiğini bildiririz. Müzik dünyasının en saygıdeğer ve üretken sanatçılarından birini kaybettik.” açıklaması ile duyuruldu. 1956 yılından bu yana sanat hayatının içinde olan ve onlarca eser üretip, önemli ödüllerin sahibi olan Cohen için Los Angeles’ta bir anma töreni düzenleneceği de yapılan açıklamada bildirildi.

leonard-cohen-2

leonard-cohen-3

leonard-cohen-4

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.