Leonardo Da Vinci Sergisi Açıldı!

Leonardo Da Vinci Sergisi

Rönesans döneminin dahi ismi olarak gösterilen ve dünyanın en ünlü ressamlarından biri olan Da Vinci’nin ölümünün 500. yılı onuruna, sanatçı için hazırlanan ve yapımı 20 yıl süren Leonardo Da Vinci sergisi Paris’te açıldı!

İstanbul Hanımefendisi Tablosu Rekor Fiyata Satıldı

Leonardo Da Vinci Sergisi Paris’te Açıldı!

Paris’in simgelerinden biri olan Louvre Müzesi, sanat ve bilim alanında dahi eserler bırakan Da Vinci için hazırlanan en büyük sergiye ev sahipliği yapıyor. Dünyaca ünlü piramitlerin hemen altında bilim adamı, mühendis ve sanatçı Da Vinci’ye ait dünyanın dört bir köşesinden diplomatik girişimlerle getirilen 162 eser, 24 Ekim-26 Şubat tarihleri arasında Louvre Müzesi‘nde sergilenecek.

Bu proje üzerinde yaklaşık olarak 10 yıl boyunca çeşitli girişimlerde olan Louvre Müzesi‘nin resim bölümü yöneticisi Vincent Delieuvin, dünyanın dört bir yanında yer alan bu tabloları getirmenin oldukça zor olduğunun da altını özellikle çiziyor.

Toplamda Da Vinci’ye ait olan 162 farklı tablonun sergileneceği bu sergide tabloların yanı sıra bilimsel ve teknik çizimler, el yazmaları, heykeller ve diğer objeler de sergide yer alıyor.

Da Vinci Sergisi’ne İlgi Büyük!

Konuyla ilgili paylaşılan raporlara göre Leonarda Da Vinci Sergisi için şu zamana kadar en az 260 bin bilet satıldığını da görmekteyiz. Hatta belirtilenlere göre gün içerisinde sergi için bilet satan internet sayfası da yoğunluktan dolayı çöktüğünde altı özellikle çiziliyor.

Şimdiden herkesin dikkatini çekmeyi başaran sergide aynı zamanda Da Vinci’nin Bakire, Çocuk İsa ve Meryem Ana, Vaftizci Yahya ve Madonna Benois‘in eserleri de gidenleri karşılayacak.

Bakire, Çocuk İsa ve Meryem Ana Tablosu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.