Londra Türk Film Festivali Başladı!

Bu yıl 21’inci kez düzenlenen Londra Türk Film Festivali Başladı.

ilk yapıldığı 1993 yılından bugüne binlerce filmi, yüzlerce konuğu ağırlayan, Türk filmlerini ve yönetmenlerini uluslararası medyaya çıkaran Londra Türk Film Festivali, bu yıl ilk defa, bünyesinde oluşturduğu “Film Turkey” adlı internet sitesiyle dünyanın her yerinden seyircilerin izleyebileceği bir formatta gerçekleştiriliyor.


Etkinliğin yeni formatına ilişkin açıklamada bulunan festival direktörü Vedide Kaymak, teknolojiyi festival dünyasında kullanmak üzere hareket ettiklerini belirterek, hem festivali gerçekleştirebilecekleri hem izleyicinin dilediği zaman Türk filmlerine ulaşabileceği bir platformun yazılımı üzerinde yaklaşık iki yıl boyunca çalıştıklarını anlattı. Kaymak, çalışmaların sonucu olarak bu yıl festivalin ilk kez Türk sinemasının tüm dünyada izlenebileceği, aynı zamanda birden fazla altyazı seçeneği veren tek platform olan “Film Turkey” aracılığıyla hayata geçirildiğini aktardı.

“Film Turkey” internet sitesi üzerinden, 6 Aralık’a kadar gösterilecek filmleri izlemek isteyenler, sinemaya ödedikleri ücretlerden daha ekonomik seçeneklerle biletlerini site üzerinden satın alabilecek. Bu yıl 21’incisi düzenlenen Londra Türk Film Festivali kapsamında 20’den fazla film, belgesel ve kısa film gösterilecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.