Londra’dan ‘Boşa Giden Her Şey’e Ödül!

Yönetmenliğini Vural Uzundağ’ın üstlendiği kısa film ‘Boşa Giden Her Şey’ Londra Falcon Uluslararası Film Festivali’nde (FIFF) ‘özel mansiyon ödülü’ne layık görüldü.

Jale Arıkan ve Güven Kıraç’ın başrollerinde yer aldığı kısa film; Londra’dan önce Los Angeles, Barcelona ve İskoçya’da izleyiciyle buluştu. 24 Ağustos’ta da Florida’da gösterilecek olan ‘Boşa Giden Her Şey’, prestijli film festivallerinden olan Londra Falcon Uluslararası Film Festivali’nden (FIFF) ‘özel mansiyon ödülü’ ile döndü.

Filmin yönetmeni Vural Uzundağ kazandıkları ödülü ile Facebook hesabı üzerinden şu açıklamayla duyurdu: ”Boşa Giden Her Şey’e ilk ödül Londra’dan geldi! Akademik anlamda ağırlığı olan bir festival olduğundan buradan bir ödül almak çok önemliydi! Bu filmi çekerken insanlarla bir olmanın ne kadar kıymetli olduğunu bir kez daha anlamıştım, bu sebeple emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ederim! İyi ki de hep beraber olmuşuz”

“İstanbul’da, modern şehir yaşamının karşı yakasında üç çocuklu bir aile. Gündelik yaşamları şehrin insanlarıyla benzer rutinler taşısa da sorguladıkları değerlerle maruz kaldıkları sonuçlar aynıdır. Var olmak için kendimize söylediğimiz yalanlar, vicdan, bir arada olmanın sancısı, alışkanlıkların verdiği mecburiyet, pişmanlık ve insanlığın ortak yazgısı olan kaybediş…” ifadeleriyle anons edilen film, çalıştığı inşaatta geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybettiği anlaşılan ve güvercin beslemekten başka tutkusu olmayan İdris (Güven Kıraç) ile eşi Safiye’nin (Jale Arıkan) hikâyesi üzerinden hayatın zorlu muhasebesini ele alıyor.

 

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Gündem Editörü.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.