Lucıd Dreams: Hayat – Estetik / Johnson Tsang

Johnson Tsang ; Hong Konglu sürrealist bir heykeltıraş. Yapıtlarında tek bir yapı üzerinde, çeşitli mimiklerle oluşturulmuş her  insanın baktığında kendinden bir şeyler bulabileceği, çarpıcı noktalarla çalışıyor.

Bir insan bir esere ilk kez baktığında ne hisseder? Anlık psikoloji, bilinçaltımız ve daha niceleri heykele baktığımızda hislerimizin biçimlenmesinde rol oynayan temel etkenlerdir. Johnson Tsang bizlere mutluluğun ve gülüşün; bir dokunuşla, ruha bir temasla bile gerçekleşebileceğini anlatmaya çalışıyor.

‘A Touch of Smile’/ Lucid Dream Series

Önemli olan bunu öyle bir ustalıkla kavramaktır ki,  bir eseri gördüğümüzde sadece bakıp geçmek yerine, yapıtın içinden kopup bize ulaşan manaları yakalayalım. Johnson Tsang da bunu muazzam bir yetenekle bizlere hissettiriyor.

Johnson Tsang ‘ Soul Talk ’ adlı yapıtında, insan ruhunun karşılıklı olarak etkileşimde olduğunu ve çoğumuzun ruhlarımızla eyleme geçtiğini bize hissettirmeyi hedefliyor. İnsan olmanın gerektirdiklerini  yerine getirmeye çalışırken, ruhlarımızdaki çatışmayı gözler önüne serip, bizleri sorgulamaya teşvik ediyor.

Johnson Tsang,  bakışıyla ve sanatını ifade ediş tarzıyla insanlığın gerçeklerini gün yüzüne çıkarıyor. Sanatını; büyük bir emek, özveri ve düşünce ile ortaya çıkardığını tüm eserlerinde hissettiriyor.

Sanatçının diğer  yaratıcı çalışmalarını incelemek için Johnson Tsang sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.