Ludovico Einaudi “Yaşamaya Dair”

Klasik müziği sevmeyebilirsiniz. Piyanonun sesinden de hoşlanmayabilirsiniz. Ama bir gökyüzüne, aşka, denize, tutkuya, doğaya, sevgiye, denize, fedakarlığa, bir nehir kenarında yürümeye, yağmura, geceye yani yaşamaya ne kadar uzak kalabilirsiniz ki.
Size eserlerinde yaşanılası tüm hisleri bulabileceğiniz, gökyüzünün mavisini, yağmurun şıkırtısını, denizin gizemini, doğanın muhteşemliğini hissettiren İtalyan piyanist ve bestekar Ludovico Einaudi‘den bahsedeceğim.

1955 yılında İtalya’nın Torino kentinde doğan Einaudi, çağımızın yaşayan en önemli piyanist ve bestekarları arasında gösteriliyor. Yaptığı besteler bir çok film ve dizide soundtrack olarak kullanıldı aynı zamanda reklam müziklerinde, jeneriklerde fazlasıyla duyuldu. Bunlardan en çok bilineni ise tartışmasız 2011’de Fransa’da çekilen Intouchables ( Can Dostum ) filmi.  Filme müziğiyle can veren, anlam katan Einaudi, Aprile, Fuori Dal Mondo,  Palermo’da Yüzleşme, So You Think You Can Dance, Ruhlar Bölgesi, This is England, SGU Stargate Universe, Eastenders gibi bir çok film ve diziye de müziğiyle hayat verdi.

Yaşanan her anı, her hissi anlatan bir bestesi olan Einaudi, sizi hayatınızın her hangi bir anında uzun bir yolculuğa sürükleyebilir.

 

 

Earth Prelude

İyi hissetmediğin zamanlarda gökyüzüne bakıp dinlenesi

 

Una Mattina

Sert bir günde, uzun ve düşünceli yürüyüşlerde dost olabilen

I Giorni

Gözlerini kapattığında gördüğü kadına

 

 

Kim olursanız olun, nerede, nasıl yaşıyorsanız olun Ludovico Einaudi’nin hayatınızın bir yerinde olması dileğiyle…

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.