Man Booker Ödüllü Kitap ‘Vejetaryen’ Türkçede!

Koreli yazar Han Kang’ın kaleme aldığı, 2016 Uluslararası Man Booker Ödülü’ne sahip olan Vejetaryen, April Yayıncılık etiketiyle Ocak 2017’de raflardaki yerini alacak.

Artfulliving’de yer alan habere göre, uzun zamandır dilimize çevrilmesini beklediğimiz, 2016 yılına damga vuran Vejetaryen, New York Times Book Review,  Entertainment Weekly, Publishers Weekly, Time, Buzzfeed, Bookpage, Huffington Post gibi birçok gazete ve sitenin 2016’nın En İyi Kitapları Seçkisi’nde yerini aldı.

Romanda kendisine biçilen role uymak istemeyen bir kadının kendini bulma savaşının, vejetaryen olmaya karar verdikten sonra yaşadığı ilginç değişimin hikayesi anlatılıyor.

Rüyalar başlamadan önce Yonğhe ve kocasının hayatları gayet sıradandı. Evliliğin tekdüzeliğinde normal bir yaşam sürerlerken, Yonğhe rüyalar görmeye başladı ve vejetaryen olmaya karar verdi. Evdeki tüm etleri bir torbaya doldurdu. Kalamarları. Yumurtaları. O hafta kocası, iş yerine ilk kez ütüsüz bir gömlekle gitti. Bu, korkunç değişimin başlangıcıydı. Han Kang bizleri cinselliği, şiddeti, ilişkilerimizi ve saplantılarımızı sorgulayacağımız rahatsız edici bir yolculuğa çıkarıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.