DC’nin Harley Quinn’i: Margot Robbie

Margot Robbie Kimdir? Margot Robbie Filmleri

Harley Quinn karakteriyle gönlümüzü fetheden Margot Robbie, güçlü karakteri ve çok iyi bir oyuncu olmasıyla bilinir. Öyle ki yönetmeninin rolünü aşırı gerçekçi oynamasını istemesiyle rol arkadaşını bir yumruk atmıştır. Onun arzularına ne kadar sarıldığını, sağlam adımları ile hayatına devam ettiğini işinin gereğini en iyi şekilde yapmasıyla görmekteyiz. Peki, Harley Quinn karakteriyle gönlümüzü fetheden Margot Robbie kimdir? Margot Robbie filmleri nelerdir?

Margot Robbie Kimdir?

Margot Robbie, 2 Temmuz 1990 yılında dünyaya gelen Avustralyalı aktris, aynı zamanda yapımcıdır. Queensland’da doğduktan hemen sonra ailesinin taşınmasıyla Gold Coast’a çocukluğunu geçirmiştir. Fizyoterapist Sarie Kessler ile bir zamanlar çiftlik sahibi olan Doug Robbie’nin üçüncü çocuğu olarak ailede yerini almıştır. Robbie’nin Lachlan adında abisi, Anya adında bir ablası ve Cameron adında bir erkek kardeşi vardır.

Küçük yaşlarda anne ve babasının boşanmasıyla babası ile az görüşmeye başlamış ve çiftlik sahibi bir ailede büyümüştür. Kariyer planlamasına çok küçük yaşlarda başlayan Margot Robbie, Drama üzerine, Somerset Koleji’nden eğitim almıştır. Daha sonra 17 yaşında Melbourne’a yerleşerek profesyonel oyunculuğa adım atmıştır. İlk oyunculuk deneyimine 2000’li yılların sonuna doğru Aash Aaron’un filmleri olan Vigilante (2008) ve I.C.U. (2009) ile kamera karşısına geçmiştir.

Herhangi bir ajansa bağlı olmadan 2009 yapımı I.C.U filminde başrol oynamaya hak kazanacak performans sergilemiştir. 2008-2011 yılları arasında rol aldığı Neighbours  adlı pembe dizideki dikkat çekici ve üstün başarılı oyunculuğuyla iki kez Logie Ödülü’ne aday gösterildi. Bu dizinin diğer bir özelliği de sadece misafir oyuncu olarak dizide yer almışken, daha sonra kalıcı olarak rol almasıdır.

2011 ve 2012 yıllarında ABC kanalında bir sezon yayınlanan Pan Am dizisinde yer alan Margot Robbie, Charlie’nin Melekleri adlı dizi çekimi seçmelerine katılmışken gelen teklif ile Laura Cameron rolü ile ekran karşısındaydı. Pan Am dizisi ile ilgili yorumlar her ne kadar iyi olsa da yeterli izleme barajına ulaşamadığından, reytinglerin altında kalarak yayından kaldırıldı.

Atılım

2013 yılında ise Richard Curtis yönetmeliğinde romantik komedi-drama filmi ‘Zamanda Aşk’ filminde rol aldı.  Martin Scorsese’nin biyografik dram filmi ‘Para Avcısı’ ile Naomi Lapaglia rolü ile sesini bir hayli duyurarak farklı dallarda birçok ödül aldı.

Artık yönetmenler tarafından aranan profesyonel bir oyuncu olan Margot Robbie, 2015 yılnda Aşk Uğruna, Z for Zachariah ve Büyük Açık filmlerinde rol alarak setten sete koştu. Dünya çapında ünlenmesi ise gecikmedi: 2016 yılında Suicide Squad: Gerçek Kötüler filminde Harley Quinn karakterindeki olağanüstü rolüyle birçok seyircinin dikkatini çekmeyi başardı ve bu filmden hemen sonra 2017 yılında Time Dergisi’nin düzenlediği Dünyanın En Etkili 100 Kişisi listesinde yer almaya hak kazandı.

Takvimler 2016 yılının mayıs ayını gösterdiğinde başarılı oyuncu Margot Robbie’yi bir sürpriz beklemekteydi. Warner Brothers Şirketi Margot Robbie’nin Suicide Squad filminde rol aldığı Harley Quinn rolüne özel bir film yapacaktı ve bu sefer yapımcı koltuğunda kendisi vardı. Bu rol ile tüm dünyada ses getiren Robbie 2016 yılının aralık ayında filmin aynı adlı süper kahraman takımından uyarlanacak Gotham City Sirens olacağı açıklandı.

İşinde bu kadar başarılı olan Margot Robbie, 2016 yılında İngiliz yardımcı yönetmen Tom Ackerley’le ilişkilerini taçlandırdı.

Margot Robbie Filmleri

Margot Robbie Filmleri

2008 – Vigilante Cassandra

Yönetmenliğini Aash Aaron yaptığı film, Margot Robbie’nin ilk filmi olma niteliği taşımaktadır.

Margot Robbie Filmleri

2009 – I.C.U. Tristan Waters

Oyunculuğunun ilk dönemlerinde Aash Aaron yönetmenliğindeki başka bir filmde oynamaktadır.

2013 – Zamanda Aşk (Charlotte Richard Curtis)

2013 – Para Avcısı (Naomi Lapaglia- Martin Scorsese)

Para Avcısı filmindeki rolü ile daha fazla tanınmaya başlamıştır.

2015 – Z for Zachariah (Ann Burden- Craig Zobel)

Margot Robbie Filmleri

2015 – Focus (Jess Barrett- Glenn Ficarra ve John Requa)

Margot Robbie Filmleri

2015 – Aşk Uğruna (Celine Saul Dibb)

2015 – Büyük Açık Kendisi Adam (McKay Cameo)

2016 – Whiskey Tango Foxtrot (Tanya Vanderpoel- Glenn Ficarra ve John Requa)

2016 – Tarzan Efsanesi (Jane Porter- David Yates

2016 – Suicide Squad (Harley Quinzel / Harley Quinn David Ayer )

2017 – Terminal

Margot Robbie filmleri

2017 – Goodbye Christopher Robin (Daphne de Sélincourt ve Simon Curtis)

2018 – I, Tonya (Tonya Harding- Craig Gillespie)

2018 – Peter Rabbit

Margot Robbie bu filmde seslendirme yaparak oyunculuk hayatına devam etmektedir.

Bu konuda Harley Quinn karakteriyle gönlümüzü fetheden Margot Robbie kimdir sorusunun cevabını verdik. Bu tür konulara ilginiz var ise Yüzüklerin Efendisi’nin Elf Legolas’ı : Orlando Bloom konusuna da göz atmanızı tavsiye ederim.

Kaynak: 1

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.