Marvel Sinematik Evreni’nde Spider-Man Krizi

Sony ve Disney arasında Spider-Man krizi

Disney ve Sony arasında yaşanan gelir paylaşımı yüzünden Spider-Man krizi ortaya çıktı. Bu kriz sonucunda Spider-Man filmlerinin Marvel Stüdyoları’yla tamamen bağları kesilebilir.

Sony ve Disney Arasında Spider-Man Krizi

Bildiğiniz üzere son günlerde Sony ve Disney arasında yaşanan Spider-Man krizi bir hayli konuşulan konular arasında. Basına yansıyan bilgilere göre, eğer Sony’nin elindeki Spider-Man için Disney bir anlaşma sağlamayamazsa Spider-Man filmleri Marvel Sinematik Evreni‘nden tamamen bağımsız hale gelecek.

Yaşanan bu olay üzerine Sony’e karşı büyük bir kızgınlık duyan serinin hayranlarının, aynı zamanda sosyal medya üzerinden bir linç kampanyası başlattığını  görmekteyiz. Sinemaseverler, Sony ve Disney arasında yaşanan Örümcek Adam krizini yakından takip ederken, Stan Lee’nin kızı Joan Celia Lee’den beklenmedik bir açıklama geldi.

Stan Lee'nin kızı

Joan Celia Lee, Marvel’a Karşı Karşı Tutum Takındı

Sony ve Disney’in Örümcek Adam konusunda anlaşamaması üzerine, dikkat çekici bir diğer açıklama da Stan Lee’nin kızı Joan Celia Lee’den geldi.

Stan Lee’nin kızı açıklamasında ise şu sözlere yer veriyor: Marvel ve Disney’in babamın ürettiği her şey üzerinde tam kontrol sağlama arzusu kontrol edilmeli ve kar arayışında olup hala Stan Lee ve mirasına saygı duyanlar tarafından dengelenmeli. Bu Sony ya da bir başka firma da olabilir. Stan’in karakterlerinin evriminin devamı ve mirası birden fazla bakış açısı hak ediyor”

Daha sonrasında açıklamasına devam eden Joan Lee daha da sertleşerek; ”Babam öldüğünde de ne Marvel’dan ne de Disney’den biri bana ulaştı. İlk günden bu yana babamın işlerini metalaştırıp ne ona ne de mirasına saygı gösterdiler. Günün sonunda kimse babama Marvel ve Disney’in yöneticileri kadar kötü davranmadı” ifadelerine yer verdi.

Şimdilik, Sony ve Disney arasındaki anlaşmazlık nereye kadar gidecek bilinmiyor. Fakat, böyle devam ederse bu krizin bir süre daha Hollywood gündemini meşgul edeceğini tahmin etmekteyiz. Peki, siz Disney ve Sony arasında yaşanan Spider-Man krizi hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.