Matrix 4 Çekimleri İptal Edildi

Matrix 4 çekimleri iptal

Son günlerde dünya gündemini bir hayli meşgul eden koronavirüs salgını sinema sektörünü de olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Bu yüzden Hızlı ve Öfkeli 9 gibi merakla beklenen birçok filmin çekimleri ertelenirken, bugün bir yeni haberde Matrix 4 cephesinden geldi. Warner Bros tarafından yapılan yazılı açıklamada Matrix 4’ün çekimlerinin iptal edildiği duyuruldu.

Matrix 4 Çekimleri İptal Edildi

Bir süredir Berlin’de çekimleri devam eden The Matrix 4’ün çekimlerine korona virüsü salgını nedeniyle ara verildi. Warner Bros tarafından alınan karar doğrultusunda, 2021’in en çok merak edilen filmin prodüksiyon süreci süresiz bir şekilde durduruldu.

Bildiğiniz üzere Matrix 4’ün çekimlerine bu hafta içerisinde Berlin’de kapalı bir sette devam edilmesi bekleniyordu. Fakat, Warner Bros ekibi çekimleri iptal etmemek için her türlü yolu denese de korona virüsü salgınının hızla yayılmasından dolayı, filmin çekimlerine süresiz bir şekilde durdurduğunu kamuoyuna duyurdu.

Yaşanan bu gelişmeden sonra 21 Mayıs 2021 tarihinde vizyona girmesi beklenen filmin çıkış tarihinin de ileri bir tarihe ertelenmesi bekleniyor. Henüz Warner Bros tarafından bu konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmemiş olsa da, yayınlanan birçok haberde filmin vizyon tarihinin ertelenebileceğini görmekteyiz.

Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss ikilisinin geri döneceği yapımda aynı zamanda Jade Pinkett SmithYahya Abdul-MateenNeil Patrick Harris ve Jonathan Groff  gibi önemli isimlerde yer alıyordu. Hatırlarsanız, daha önceden sizler için koronavirüs (COVİD-19) nedeniyle çekimleri durdurulan dizi ve filmleri bir araya getirmiştik. Söz konusu bu listeye ise hemen aşağıda yer alan link üzerinden ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Çekimleri Durdurulan Dizi ve Filmler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.