Meltem Cumbul ve Yeşim Ustaoğlu’ndan Sinema Dersleri!

Curious Community’nin Haziran’da Bozcaada’da düzenlenecek Sinema Dersleri’nin konukları Meltem Cumbul ve Yeşim Ustaoğlu olacak.

Bu yıl ikincisi düzenlenecek etkinlik, yaz boyunca sinemadan güncel sanata, tiyatrodan dansa, farklı sanat dallarından profesyonelleri bir araya getirmeye devam ediyor. Curious Community’nin Haziran programında ise oyuncu Meltem Cumbul ve yönetmen Yeşim Ustaoğlu atölyeleri oyunculuğa ve yönetmenliğe meraklı katılımcıları bekliyor.

16-18 Haziran tarihleri arasında yapılacak derslerde Meltem Cumbul, 3 gün boyunca Eric Morris Sistemi Oyunculuk Atölyesi düzenlerken Yeşim Ustaoğlu da 17 Haziran’da gün boyunca sürecek özel bir masterclass verecek.

Alanında uzman konuşmacıların bilgi ve deneyimlerini sıcak, samimi ve interaktif bir ortamda seyirciye aktardıkları Curious Community, merak etmeyi ve bilgi paylaşımını seven katılımcıları bir araya getirerek alışılagelmiş ders deneyiminin dışına çıkaran bir kültür-sanat buluşması. TED Konuşmaları’nda olduğu gibi konuşmacı ve katılımcıların samimi ve interaktif bir ortamda uzun soluklu bir paylaşımda bulunmalarını sağlayan Curious Community, dünyanın “dördüncü en güzel adası” seçilen, New York Times’ın “2017 senesinde görülmesi gereken yerler” listesine dahil ettiği Bozcaada’da, 55 dönümlük bir çam ormanı içinde bulunan, doğal taş ve ahşap kullanılarak inşa edilmiş Pavli Bozcaada’da gerçekleşiyor.

Kaynak: Filmhafizasi

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.