Metropollerden Kaçmak İçin 11 Cennet Adres

Metropollerdeki kalabalıktan, gürültüden, hava kirliliğinden bunaldığınız bir anda kaçıp kafanızı dinleyebileceğiniz, huzur bulabileceğiniz yerleri birkaç bilgilendirici küçük not ile sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Kaz Dağları – Çanakkale, Balıkesir

Metropollerden-Kacmak-Icin-11-Cennet-Adres-1

Çanakkale ve Balıkesir sınırları içerisinde kalan bu alan, mitolojik ismiyle İda, doğa ile baş başa kalabileceğiniz, kuş cıvıltıları eşliğinde gününüzü geçirebileceğiniz yegane alanlardan birisidir.
İsterseniz kamp yapabilirsiniz, güzel bir trekking parkuruna sahip.

Olympos- Antalya

Metropollerden-Kacmak-Icin-11-Cennet-Adres-2

Caretta Carettaların yavrulama alanı olduğundan sit alanı olarak korunmakta olan bölge, kamp atabilmeniz için harika bir mekan. Ayrıca Likya Yolu parkuru üzerinde bulunması nedeniyle gerek günü birlik trekking gerekse uzun mesafeli yürüyüşler yapabileceğiniz bir alan konumundadır.

Bozcaada- Çanakkale

Metropollerden-Kacmak-Icin-11-Cennet-Adres-3

Çanakkale’den rahatlıkla ulaşabileceğiniz ada, harika plajlara sahiptir. Şarap cenneti olarak isimlendirmekte doğru olur, zira adada enfes şaraplar imal ediliyor.

Kabak Koyu- Fethiye

Metropollerden-Kacmak-Icin-11-Cennet-Adres-4

Kabak Vadisi’nin tepe noktasında bulunan Faralya Köyü’nden ve Likya Yolu parkurunda yapılan doğa yürüyüşleri sırasında tepelerden bakıldığında harika bir koy, açık mavi bir deniz büyüleyici bir şekilde konumlanmıştır.

İsterseniz kamp yapabileceğiniz alanlar, isterseniz küçük bungalov kulübelerde konaklayabileceğiniz işletmeler mevcuttur.

Kelebekler Vadisi- Fethiye

Metropollerden-Kacmak-Icin-11-Cennet-Adres-5

350 metreye ulaşan sarp kayalık duvarlarla çevrili Kelebekler Vadisi, ismini barındırdığı 80’den fazla kelebek türünden ve özellikle kaplan kelebeğinden alır. Yaklaşık 50 metre yükseklikten dökülen şelaleye ev sahipliği yapar. Sit alanı olduğu için her türlü yapılaşmaya kapalı olan vadi, çadırınızı alıp huzurluca vakit geçirebileceğiniz sayılı alanlardandır.

Yedigöller- Bolu

Metropollerden-Kacmak-Icin-11-Cennet-Adres-6

İsmini içerisinde bulunan 7 adet gölden alır. İçerisinde barındırdığı bitki çeşitliliği ve hayvan çeşitliliği ile doğanın tadına varabileceğiniz bir alan konumundadır. Bu eşsiz manzarayı seyredebileceğiniz tepeler mevcuttur. Harika manzarası, farklı arazi şekilleri, yürüyüş parkurları, şelaleleri ile doğa fotoğrafları çekebileceğiniz, yürüyüş ve kamp gibi faaliyetlerinde yapabileceğiniz enfes bir bölgedir.

Ayder Yaylası – Rize

Metropollerden-Kacmak-Icin-11-Cennet-Adres-7

1350 metre rakımda, ladin ve kayın ormanlarıyla kaplı doğa harikası bir yerdir. Bir kaplıcaya ev sahipliği yapar. Sessiz sakin yapısı ve eşsiz doğası ile huzurlu günler geçirebileceğiniz bir Karadeniz yaylasıdır.

Assos – Çanakkale

Metropollerden-Kacmak-Icin-11-Cennet-Adres-8

Sessiz sakin bünyesi, antik tarihi ve eşsiz doğasıyla harika vakit geçirebileceğiniz, huzur bulacağınız alanlardan birisidir. Tarih boyunca Yunan, Makedon, Perslere ev sahipliği yapmıştır. Mavi berrak denizi, gece üzerine düşen yakamozu seyre dalabileceğiniz harika bir yer.

İğneada – Kırklareli

Metropollerden-Kacmak-Icin-11-Cennet-Adres-9

Longoz Ormanları, Erikli Gölü ve Mert Gölü, Melendik’in harika plajı ve manzarası, Limanköy Feneri’nin harika manzarası, Dupnisa Mağarası daha yazılabilecek pek çok yere ev sahipliği yapıyor. İstanbul’a oldukça yakın bir konumdadır. Ülkemizde bir kez görülmesi gereken yegane yerlerden birisidir.

Ihlara Vadisi – Aksaray

Metropollerden-Kacmak-Icin-11-Cennet-Adres-10

Hasandağı püskürüklerinden volkaniklerin akarsu aşındırması sonucunda oluşmuştur. Melendiz Çayı’nda ev sahipliği yapar. 14 kilometre uzunluğa ve yüksekliği yer yer 110 metreye ulaşan kanyon, kampçılar için, yürüyüş ve tırmanış yapmak isteyenler için tam aradıkları alan niteliğindedir.

Cunda Adası – Balıkesir

Metropollerden-Kacmak-Icin-11-Cennet-Adres-11

Cunda Adası doğal güzellikleri ve tarihi yapıları nedeniyle koruma altına alınmıştır. Mübadele öncesi, Rum Ortodoks cemaatinden kalma birçok kilise ve manastır mevcuttur. Aşıklar tepesindeki değirmenden bakıldığında harika bir manzara ile huzur bulabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.