Bir Başkasının Paranoyasını Yaşamak | Mr. Robot Dizisi

Mr. Robot dizisi konusu ve oyuncuları

Mr Robot dizisi konusu ve sıradışı hikayesiyle ön plana çıkmayı başarıyor. Son dönemlerin en popüler dizilerinden biri olan Mr.Robot bildiğiniz üzere yakın zaman içerisinde 4. sezon ile beraber yeniden hayranları ile buluşacak. Bizde sizler için hazırlamış olduğumuz bu içerik ile beraber 4. sezonun hemen öncesinde Mr. Robot dizisinin heyecan verici konusuna ve oyuncularına yakından göz atacağız. Peki, hacker tarzı dizi sevenlerin dilinden düşmeyen Mr. Robot konusu nedir? Mr. Robot dizisinin oyuncuları kimlerdir?

Lars Von Trier’de Kötülüğün Doğuşu ve Yıkıcı Bir Edim Olarak: Ahlak Problemi

Mr Robot Konusu

Mr Robot dizisi, ikili hayat yaşayan siber güvenlik uzmanı Elliot’ın esrarengiz hikayesini anlatıyor. 2015 yılının haziran ayından yayınlanmaya başlayan Amerikan yapımı psikolojik gerilim tarzı dizi olan Mr. Robot, 3 sezondur sevilerek izlemeye devam ediliyor.

Dizinin başrol oyuncusu olan Elliot, çocukluğunda şiddete maruz kalmış ve bu yüzden genellikle asosyal olan bir karakteri temsil etmektedir. Gündüzleri, Allsafe Cybersecurity adlı bir siber güvenlik şirketinde çalışan Elliot, geceleri ise bir hackera dönüşüyor. İşini her daim en iyi şekilde yapmaya çalışan Elliot, kullandığı ilaçlardan ve çocukluğunda geçirdiği ağır travmadan dolayı bir takım psikolojik sorunlar yaşıyor.

Mr Robot konusu ve oyuncuları

Elliot’ın hayatı çalıştığı şirkete ait olan sistemlerin bir grup bilgisayar korsanı tarafından saldırıya uğramasının ardından tamamen değişir. Bu siber saldırı sonrasında ikileme düşen genç mühendis, fsociety adlı yer altı siber korsan grubuyla irtibat kurarak yeni maceralara yelken açar.

Sık sık gerçek hayata dair göndermelerin yapıldığı dizide aynı zamanda bazı markalara, kitaplara ve filmlere çeşitli repliklerle göndermeler de bulunuyor. Bunun yanı sıra ‘’F..k Society’’ sözüyle efsaneleşmeyi başaran dizideki asıl fikir ise ‘’ Hayatı Sorgulamak’’ olarak karşımıza çıkıyor.

Neyi ne amaçla yaptığımızı sorgulamamızı sağlayan dizi, yayına girdiği ilk günden bu yana birçok sosyal mesaja da ev sahipliği yapıyor. Şizofreni kişiliğe sahip Elliot’ın maceralarını konu olan Mr Robot dizisi yazımızın hemen başında da belirtiğimiz gibi, çok yakın bir zaman içerisinde 4. sezonu ile beraber yeniden ekranlara dönecek. Bu kısımda Mr. Robot konusu nedir sorusunun cevabını verdiysek o zaman Mr. Robot dizisinin oyuncuları ve karakterlerine de yakından göz atalım.

Mr Robot Dizisi Oyuncuları ve Karakterleri

İlk bölümden beri sevilerek izlenen ve Sam Esmail’in ellerinde hayat bulan Mr. Robot dizisi, her ne kadar esrarengiz hikayesiyle ön plana çıksa da karakterleriyle de dikkat çekmeyi başarıyor. Bu kısımda ise baş rolünde Rami Melek’in yer aldığı dizinin oyuncularına ve karakterlerine yakından göz atacağız.

Rami Melek (Elliot Alderson)

Dizide Elliot Alderson karakterini canlandıran Rami Melek, Allsafe Güvenlik’in siber güvenlik uzmanlığını yürütüyor. Fakat, yaşadığı bir takım olaylar sonrası yer altı hacker grubuna dahil olan Elliot, şizofreni kişiliğiyle ön plana çıkıyor.

Mr. Robot Dizisi Oyuncuları

Christian Slater (Mr. Robot)

Baş karakterimiz Elliot’ı fsociety adlı hacker grubuna dahil eden Mr. Robot, dizide başkaldırışı başlatan anarşitlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Christion Slater ile hayat bulan Mr. Robot karakteri büyük şirketleri iflas ettirerek dünyadaki ekonomik dengeyi sağlamayı planlıyor.

Carly Chaikin (Darlene Alderson)

Dizide Elliot’ın sonradan bulduğu kız kardeşi olarak rol alan Carly Chaikin, dizide Darlene Alderson’a hayat veriyor.

Portia Doubleday (Angela Moss)

Güzelliği ile öne çıkan Portina Doubleday dizide, Elliot’ın hem çocukluk arkadaşı hem de sevdiği kadın olarak karşımıza çıkıyor. Angela Moss karakterine hayat veren Doubleday, dizide sık sık Elliot’a yardımcı oluyor.

B.D. Wong (Whiterose – Zang)

Çin Halk Cumhuriye’nin Devlet Güvenlik Bakanı olan Zhang diğer bir adıyla Whiterose, transeksüel bir kadını temsil ediyor. B.D Wong’un hayat verdiği Zhang karakteri herkesin dikkatini çekmeyi başarıyor.

Mr. Robot Dizisi Oyuncuları

Grace Gummer (Dominique ‘’Dom’’ DiPierro)

E Corp şirketindeki hackleme olayını araştırmakla görevli olan Dominique ‘’Dom’’ DiPierro dizinin 2. Sezonu ile birlikte dahil olmuştu. Grace Gummer tarafından canlandırılan bu karakter dizide bir FBI ajanını simgeliyor.

Mr. Robot Dizisi Oyuncuları

Martin Wallström (Tyrell Wellick)

Siber saldırıya uğrayan E Corp şirketinin yöneticisi olan Tyrell Wellick’i İsveç asıllı Martin Wallström hayat veriyor. Dizideki performansıyla izleyicileri kendine hayran bıraktır Wellick hırslı yapısıyla dikkat çekiyor.

Mr Robot 4. Sezon Ne Zaman Yayınlanacak?

2016’da yılın en iyi televizyon dizisi ödülüne layık görülen dizinin yeni sezonu 6 Ekim 2019 tarihinde yayınlanacak. Hatırlarsanız, Elliot üçüncü sezonun sonunda iş adamı Whiterose’nin eline düşmüştü.

Dizinin dördüncü sezonunda ise  Elliot’un yardımına bir hacker grubu yetişecek. Bu durumdan Elliot’u kurtarmaya çalışacak olan hacker grubunun yeni sezonda iş adamı Whiterose ile olan mücadelesine de tanık olacağız. Yeni sezona ait olan fragmanı ise hemen aşağıdan izleyebilirsiniz. İyi seyirler…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.