Muzaffer Filiz

     Adım Muzaffer Filiz. Manisa / Soma doğumluyum. 2009 yılında eğitimini aldığım Anadolu Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi’ne başladım ve 2015 yılında mezun oldum. Eskişehir’de yaşamaktayım.
Yüksek lisans programına hazırlanıyorum, bir yandan ise aktif bir şekilde üretmeye çalışıyorum. Yapmış olduğum çalışmalarım ağırlıklı olarak portreler oluşturuyor. 2012 – 2014 yılları arasında (Taşıma Su ve Değirmenler) isimli seri ile çalışmalarıma başladım. Küresel ısınmanın dünya üzerinde büyük bir söz sahibi olması, beraberinde getirdiği olumsuz etkilerle beraber bu projeye başladım ve 2014 yılında sonlandırdım.
Şu an 2015 yılında başlamış olduğum (Face to Face) isimli yeni projem üzerine çalışmalarımı devam ettirmekteyim. Resimlerimde estetik kaygının yanı sıra renkler üzerinde duruyorum. Renklerin insan psikolojisi üzerindeki olumlu ya da olumsuz yönlerini, sözsüz bir iletişim aracına dönüştürerek (izleyici–resim) arasında bir dil kurma arayışındayım. Portresini ele aldığım kişilerin bende bıraktığı izlenimlerle beraber kişiye göre bir çalışma oluşturuyorum. Renk skalası kişiye göre oluşturulup, çalışma kişi ile benim aramdaki alışveriş ile beraber devam ediyor. Portresini ele aldığım kişiler, bazen yakın çevremden bazen hiç tanımadım kişiler olabiliyor. Bu yüzden kişi ile aramdaki alışverişin çalışmalarımdaki rolü çok fazla. Yapmış olduğum çalışmalar kalıplaşmış bir çalışma disiplini gibi görünse de tam aksine daha çok deneysel olarak ilerlemekte. Bu proje üzerinde hala çalışmalarım ve araştırmalarım devam etmektedir.

MUZAFFER FİLİZ’E AİT ÇALIŞMALAR

muzaffer-filiz1-min
muzaffer-filiz2-min
muzaffer-filiz3-min
muzaffer-filiz4-min
muzaffer-filiz5-min
muzaffer-filiz6-min
muzaffer-filiz8-min

muzaffer-filiz9-min

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.