Müze ve Ören Yerleri 1 Haziran’da Açılıyor

Dün gerçekleştirilen bakanlar kurulu toplantısından sonra, müze ve ören yerlerinin 1 Haziran‘dan itibaren açılacağı açıklandı.

Salgın kapsamında alınan kararlar sonucunda, müze ve ören yerleri ziyarete kapatılmıştı. Söz konusu yerlerin, normalleşme süreci kapsamında yeniden açılmasına karar verildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuyla ilgili şöyle konuştu:

“Plajlar, milli parklar ve bahçeler, belirlenen kurallar dahilinde 1 Haziran’dan itibaren faaliyete geçebilecek. Müze ve ören yerleri 1 Haziran’da onlar da açılıyor. Bireysel sporlarla ilgili sınırlamalar kaldırılmıştır. Spor tesisleriyle içlerindeki tesisler, gece 00.00’a kadar hizmet verebilecektir. Kütüphaneler, millet kıraathaneleri, gençlik merkezleri, gençlik kampları 1 Haziran’dan itibaren belirlenen şartlar dahilinde faaliyetlerini sürdürebilecektir. Yani bağlı oldukları kurumlar, onların kendi iç şartlarını belirleyecektir.”

Açık havada oturma alanları bulunan yerlerdeki konserlerin saat 00.00 ile sınırlı olmak şartıyla başlayabileceğine de değinen Erdoğan, tüm bu konularla ilgili ayrıntılı açıklamaların ilgili kurumlarca kamuoyuyla paylaşılacağını söyledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.