fbpx

Müzik Grubu Atlantis İlk Single’ını Yayınladı

Anıl Bilgin ve Tolga Ur’un oluşturduğu müzik grubu Atlantis, “Sonunda” isimli müzik parçasını müzikseverlerin beğenisine sundu.

İkili 2007’de tanıştıklarından itibaren, birlikte müzik yaparken dostlukları gelişti. Bundan 4 yıl sonra ilk besteleri “Sonunda”yı oluşturdular. Üniversite yıllarında akustik performanslarıyla dikkatleri üzerine toplayan ikili, Adnan Menderes Üniversitesi Rock Yarışması Kapsamında “Kukla” adında bir grup kurup bu yarışmaya katıldılar ve yarışmadan birincilik derecesi aldılar. Ardından İstanbul’a gelip 2014’de “Atlantis” adı altında bir grup kurdular. Daha sonra ise Sinan Çalışkan ve Can Taymaz ile yollarını birleştirdiler.

2017 yılına kadar birçok grup kurma denemelerinden başarısız ayrıldıkları için bestelerini birkaç kez prova edip, direk kaydı alabilecekleri bir ekip oluşturdular ve ilk single’ları olan “Sonunda” bestesini kaydettiler. Gerekli düzenlemelerini yaptıktan sonra ise piyasaya sundular.

Grup şimdilerde ise hedef olarak şubat ayında yayınlayacakları ikinci single’ları olan “İstersen” bestesinin kayıtlarına hazırlanıyorlar. 

“Sonunda” parçasını dinlemek için tıklayabilirsiniz:

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.