“Nazım’a Yolculuk” Sergisi Açıldı

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi ve İş Sanat tarafından düzenlenen, Türk şiirinin önemli şairlerinden Nâzım Hikmet’in 63 yıllık yaşamını konu alan Nâzım’a Yolculuk sergisi yeniden açıldı.

Tepebaşı Belediyesi’nin ev sahipliğinde, İş Sanat ile birlikte düzenlediği ve unutulmaz şair Nâzım Hikmet’in 63 yıllık yaşamını yansıtan Nâzım’a Yolculuk sergisi açıldı. Tepebaşı Belediyesi Hizmet Binası Sergi Salonu’nda düzenlenen açılışa Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ın yanı sıra Tepebaşı Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis üyeleri, akademisyenler, edebiyatçılar ve sanatseverler katıldı.

Nâzım’a Yolculuk sergisinde; şairin büyük ailesi Celile, Samiye, Yahya Kemal, Piraye, Memet, İpekçi, Serteller, Naci Sadullah, Kemal Tahir, Orhan Kemal, Sedat Simavi, Ahmet Emin, Münevver, Mehmet, Ekber, Vera gibi birçok isimden ve daha pek çok başka duraktan geriye kalan değerli mektuplar, fotoğraflar, belgeler ve yayınlar yer alıyor.

Sergiyi ziyaret edecek sanatseverler, Nâzım Hikmet’in Selanik’ten Moskova’ya kadar uzanan büyük yolculuğuna da eşlik etme fırsatı buluyor.

Sergi, 7 Şubat Cuma gününe kadar Tepebaşı Belediyesi Hizmet Binası Sergi Salonu’nda vatandaşların ziyaretine açık olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.