Netflix Dizisi Ottoman Rising’in Kadrosu Şekilleniyor

Dizi film platformu Netflix, Türkiye’deki izleyicinin ilgisini çekecek başka bir projeye daha imza atacağını geçen aylarda duyurmuştu. Fatih Sultan Mehmet’in hikayesini ekranlara taşımak için belgesel ve kurmaca türlerini harmanlayacak olan diziyi Emre Şahin’in Los Angeles merkezli yapım şirketi Karga Seven Pictures’un hazırlayacağı bir süre önce açıklanmıştı.

Platform, Osmanlı Devleti’nin yükselme dönemini ve Fatih Sultan Mehmet’in hayatını konu alacak Ottoman Rising için hazırlıklara başladı. Netflix International tarafından uluslararası izleyiciye yönelik olarak hazırlanan dizinin yapım sürecine başlanması ile birlikte ise oyuncu kadrosunda yer alacak ilk isim de belli oldu. Sosyal medyada resmi olarak paylaşılan bilgilere göre Tuba Büyüküstün, dizide Mara karakterine hayat verecek.

Ottoman Rising’in bir diğer oyuncusu ise Fatih Sultan Mehmet’e hayat verecek olan Cem Yiğit Üzümoğlu. Başarılı ve genç oyuncuyu daha önce Adı Efsane ve Hakan: Muhafız dizilerinde izlemiştik. Fatih’in genç bir oyuncu tarafından canlandırılacak olması ise olumlu olarak karşılandı. Açıklanacak diğer karakterler ise merakla bekleniyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.