Netflix Türkiye’den The Witcher Fragmanına Sansür!

Netflix Türkiye The Witcher dizisinde sansür

Daha önceden El Camino: Bir Breaking Bad Filmi fragmanında sansür uygulayan Netflix Türkiye The Witcher dizisinin fragmanında sansür uyguladığı ortaya çıktı.

The Witcher Dizisinden İlk Fragman Yayınlandı

Netflix Türkiye The Witcher Dizisinin Fragmanını Sansürledi!

Netflix’in merak edilen dizilerinden biri olan The Witcher için bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde ilk fragman yayınlandı. Ancak, The Witcher dizisinin yayınlanan yeni fragmanında sansür uygulandığı ortaya çıktı.

Netflix Amerika ve Türkiye‘nin fragmanlarını karşılaştıran kullanıcılar uygulanan sansürü de gözler önüne serdi. Bu kısımda yayınlanan fragmanın 29. saniyesinde Geralt’ın arka planında bulunan sahnenin Türkiye fragmanında, Amerika fragmanına kıyasla biraz daha blurlandığı göze çarpıyor. Şimdi ise merak edilen konu uygulanan bu sansürün dizinin geneline de yayılıp yayılmayacağı.

Fragmanda da görebileceğiniz üzere The Witcher 3: Wild Hunt‘ın dillere destan küvet sahnesi  orijinaline oldukça yakın bir uyarlamayla The Witcher Netflix dizisine de yer alacağı kesinleşti.

Fakat, dillere destan bu küvet sahnesinin bazı kısımlarının Netflix Türkiye tarafından yayınlanan fragmanda sansürlendiğini görmekteyiz. Dilerseniz, Netflix Amerika ve Türkiye tarafından yayınlanan fragmanları izleyerek siz de aradaki farkı daha rahat bir şekilde görebilirsiniz.

Netflix Amerika Tarafından Yayınlanan Fragman:

Netflix Türkiye Tarafından Yayınlanan Fragman:

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.