New York Sokaklarında Sipariş Üzerine Şiir Yazıp Satan Bir Garip Şair: Allan Andre

ABD’nin New York kentinde bir sokakta masasına oturup daktilosuyla şiir yazan şair Allan Andre, sokak sanatına farklı bir bakış açısı kazandırıyor. Boş bir dükkanın önüne yerleştirdiği masası, daktilosu ve kağıtlarıyla 10 yıldan uzun süredir bu işi yaptığını belirten Andre, gelen müşterilerin istekleri doğrultusunda şiirler yazıp satıyor.

Yoldan geçenlerin siparişi üzerine şiirler yazan ve belli bir ücret karşılığı şiirleri satan Allan Andre, müşterilerinin ilgisinden memnun olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti: ”Diğer şairler gibi birkaç farklı kaynaktan ilham alıyorum. Bu etkileşim içinse insanların anlattıkları hikayeler çok yardımcı oluyor. İnsanların nasıl bir duygusal durumda oldukları ve hikayeleri gibi unsurlar şiirin ortaya çıkmasında büyük etkiye sahip. ”

Günde yaklaşık 3 saat boyunca yoldan geçenlerin isteklerini dinleyen şair Andre, bir günde 20’den fazla şiir yazıyor. Müşterilerin de son derece memnun olduğu bu garip uygulamada Andre, müşterilere sattığı şiirlerin bir kopyasını da ilerleyen dönemlerde bir araya getirebilmek için kendine saklıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.