New York’ta Geçen Bir Müzikal Oyunu: ‘Günün Çorbası’ Sahnede!

Yönetmenliğini Taner Tunçay’ın üstlendiği, New York’ta bir restoranda yapılan çorba üzerinden şekillen müzikal oyun ‘Günün Çorbası’ seyirciyle buluşmaya devam ediyor.

Oyuncu kadrosunda; Nermin Koçak, Onur Ertaman, Ozan Uçar, Selmin Artemiz, Gözde Türker ve Aykan Aydın’ın yer aldığı oyunun konusu ise şöyle:

1939 yılında NewYork’un en ünlü restoranlarından Bailey’s, dünyaca ünlü “Günün Çorbası” ile meşhurdur. Ancak bu çorbanın tarifini hiç kimse bilmemektedir. Herald Tribune’ün Pulitzer ödüllü araştırmacı gazetecisi Katharine Hawks, patronu J.P. Thompson’ın isteği üzerine kılık değiştirip çorba tarifini öğrenmek için, garson olarak restorana sızar. Restoranın sahibi Stewart Bailey bir yandan evlenmek üzere olduğu sosyetik nişanlısı Tiffany Vandervanden ile uğraşırken bir yandan da aile mirası olan çorbayı korumaya çalışmaktadır. Sadık dostu barmen Franklin O’Shea ve eski sevgilisi ünlü yemek eleştirmeni Shelly DeCoco’nun da olaya dahil olmasıyla işler bir hayli ilginç ve komik bir hal alır.

‘Günün Çorbası’, 3 Ocak Çarşamba akşamı Cevahir Sahnesi’nde. Oyunun oynandığı diğer tarihler hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.