Nirvana’nın Simgesi Haline Gelmiş Albüm Kapağındaki Bebekten 25 Yıl Sonra Aynı Poz

Nirvana’nın hayranı olun ya da olmayın; Nevermind albüm kapağına hepinizin aşinalığı vardır. Çıplak bir bebeğin yüzme havuzunun içinde bir doların peşinden yüzdüğü o ünlü fotoğraftan söz ediyoruz! Bu fotoğraf Rolling Stone dergisi tarafından yapılan bir ankete göre, tüm zamanların en ikonik üçüncü kapağı.

İşte hepimizin aklına kazınan albüm kapağındaki bebek şimdi büyüdü! İsmi Spencer Elden ve 25 yaşında. İlginç olansa, Elden’in, çeyrek asrı dolduran Nevermind albümünün 25. yılı şerefine aynı pozu vermesi! Kendisi fotoğrafın orjinaline sadık kalmak için bu pozu çıplak vermek istemiş ama fotoğrafçı John Chapple, onu çekimler sırasında şort giymeye bir şekilde ikna etmiş.

Spencer Elden’ın ailesi, yıllar önce çekilen fotoğraf için 200 dolar almıştı; ve fotoğrafçı Chapple da bu çekim için kendisine aynı parayı ödedi. Ancak sanıyoruz, bu hususta paranın “sıfır” değeri var. Önemli olan bu efsaneyi, bu muhteşem fikirle yeniden gözler önüne sermek ve bundan daha da önemlisi bir efsanenin kahramanı olmak!

1.

nirvana-bebek-2

2.

nirvana-bebek-3

3.

nirvana-bebek-4

Elden’ın göğsündeki Nevermind dövmesinin farkındasınızdır herhalde? Ne ekmeğini yemiştir bunun kim bilir…

4.

nirvana-bebek-5

Kaynak: listelist

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.