Nobel Komitesi Bob Dylan’a Ulaşamıyor!

İsveç Akademisi tarafından verilen ‘Nobel Edebiyat Ödülü’ kazanan Bob Dylan’a ulaşılamıyor.

Amerikalı müzisyen, geçtiğimiz günlerde kazandığı ‘Nobel Edebiyat Ödülü’ne dair şimdiye kadar herhangi bir açıklamadı bulunmadı. İsveç Akademisi daimi sekreteri Sara Danius ise Bob Dylan’a günlerdir ulaşmaya çalıştıklarını fakat bir geri dönüş alamadıklarını dile getirdi.

Dylan’ı aramaktan vazgeçtiklerini söyleyen Danius, ‘Artık bir şey yapmıyoruz. En yakın ortaklarını aradım, onlara e-mail gönderdim ve gayet de dostane cevaplar aldım. Şimdilik, bu kadarı yeter.’ sözlerinin ardından ödül töreninde Dylan’ın yer alması konusuyla ilgili de ‘Çok endişeli değilim. Bence törene katılacak. İstemezse de katılmaz. Bu büyük bir parti olacak ve ne olursa olsun onuru ona ait.’ ifadelerinde bulundu.

Ünlü müzisyenin önümüzdeki günlerde ödüle dair bir açıklama yapıp yapmayacağı ve törene katılıp katılmayacağı ise merak konusu.

US legend Bob Dylan (R) performs on stage during the 21st edition of the Vieilles Charrues music festival on July 22, 2012 in Carhaix-Plouguer, western France.  AFP PHOTO / FRED TANNEAU        (Photo credit should read FRED TANNEAU/AFP/GettyImages)

US legend Bob Dylan (R) performs on stage during the 21st edition of the Vieilles Charrues music festival on July 22, 2012 in Carhaix-Plouguer, western France. AFP PHOTO / FRED TANNEAU (Photo credit should read FRED TANNEAU/AFP/GettyImages)

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.