Nobel Ödüllü Bob Dylan’ın Yaptığı Resimler Sergileniyor!

2016 Nobel Edebiyat Ödülü’ne layık görülen şarkıcı Bob Dylan, müzisyen kimliğinin yanı sıra yaptığı resimler, metal işleri ve heykel çalışmalarıyla da gündeme geliyor.

Dylan’ın sulu boya ve akrilik eskizlerinin, resimlerinin, metal işlerinin yer aldığı “The Beaten Path” (Aşınmış Yol) adlı sergisi Londra’daki Halcyon Gallery’de ziyaretçilerle buluşuyor.

Ünlü sanatçının açtığı sergide, son 2 yıldır yaptığı Amerika manzaraları içeren resim çalışmaları bulunuyor. Sergide yer alan resim ve metal heykellerde Amerika’nın sıradan, günlük manzaraları işleniyor. Amerika’nın arka sokakları, eski tabelaları ve ucuz pansiyonları, hemen herkesin her gün görebileceği ‘klasik Amerika manzaraları’ Dylan’ın bakış açısı ve usta sanatçılığıyla yeniden yaratılıyor.

Amacı ‘kimsenin yanlış anlamayacağı ve yanlış yorumlamayacağı’ eserler üretmek olan, amacı doğrultusunda da gerçekçi ve doğal çalışmalar elde eden Bob Dylan’ın “The Beaten Path” (Aşınmış Yol) sergisi 11 Aralık tarihine kadar Halcyon Gallery’de sanatseverlerle buluşmaya devam edecek.

bob-dylan-sergi-5

bob-dylan-sergi-6

bob-dylan-sergi-kapak

bob-dylan-sergi-2

bob-dylan-sergi-3

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.