Noise müziğinin öncü grubu Wolf Eyes 13 Şubatta Peyote’de!

Elektronik müzik denilince akla dijital seslerden oluşan bir armoni geliyor. Elektronik müzik, 230’a yakın alt türü içerisinde barındırıyor. Bu müzik türünü seven olduğu kadar, sevmeyen de bulunuyor. Ben, her sanat dalının altında yatan duygu yoğunluğunun anlaşılmaya değer olduğunu düşünürüm ve her yapılan sanatsal işe şans veririm. Benim elektronik müziğe yaklaşımımı şekillendiren de bu yaklaşım oldu.

Elektronik müzik türünün alt dallarından biri olan Noise müzik, tabiatı itibariyle olumsuz bir olgu. Kimlerine göre bu müzik türü melodi bulamayanların yaptığı işler gibi görülse de, hakkı verilerek yapıldığında avangart bir işitsel sanat.

Noise müziğin avangart grubu Wolf Eyes, 13 Şubat’ta Peyote’de konser verecek. Şubat ayının soğuk, sıkıcı ve kısa oluşuna bir de gürültüyü ekleyip; ayın konser takvimine iddialı bir ek olarak Wolf Eyes’ı tavsiye edelim.

Bakalım siz bu müzik türü hakkında ne düşüneceksiniz

 

 

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Gamze Yalçın

Adım Gamze Yalçın. 13.09.1987 doğumluyum. İstanbul'da yaşıyorum. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, İç mimarlık bölümü 2010 mezunuyum. Çocukluğumdan beri çizim yapıyorum. Başlangıç...

Kapat