Notre Dame Restorasyonu Tahmin Edilenden Daha Uzun Sürecek!

Notre Dame restorasyonu

Fransız Gotik Mimarisinin en güzel örneklerinden biri kabul edilen Notre Dame, bildiğiniz üzere bundan altı ay kadar önce çıkan yangın sonucu oldukça büyük bir hasar almıştı. Yangın sonrası tabiri caizse kül olan Notre Dame’nin restorasyonu ile ilgili bugün önemli açıklamalarda bulunuldu. Açıklamalara göre, Fransız Gotik Mimarisinin göz bebeklerinden biri olan katedralin restorasyon işlemlerinin tahminlerden daha uzun süreceğini görmekteyiz.

Notre Dame Restorasyonu Beklenenden Daha Uzun Sürecek!

Yangının altıncı ay dönümü için düzenlenen basın toplantısında Fransa Kültür Bakanı Riester, restorasyon süreci ile ilgili kamuoyunu aydınlattı. Bu kısımda hızlı bir restorasyon sürecinden çekindiklerini dile getiren Kültür Bakanı, hızlı bir restorasyondan ziyade kaliteli bir restorasyon yapmanın daha önemli olduğunu belirtti.

Notre Dame

Bu yüzden oldukça titiz bir çalışma yürüttüklerine dikkat çeken Fransa Kültür Bakanı Franck Riester, yangın sonrasında kullanılamaz hale gelen katedralinin restorasyonunun 5 sene içerisinde tamamlanacağını da müjdeledi.

Kalite ve iş güvenliği konusunda da oldukça titiz olduklarını belirten Bakan,  Notre Dame’i  makul bir süre içinde yeniden halka kavuşturacaklarının da altını çizdi.

İlginizi Çekebilir: Paris’in Notre Dame’ı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.