Obeziteyi Yenen Obie’nin Başarı Hikayesi

Yaklaşık 40kg ağırlığı ile ölümle yüzyüze gelen köpek Obie, bir ay gibi kısa bir süre içinde obezite ile girdiği mücadeleden başarıyla çıktı.

Obie’nin ölümden kurtuluş hikayesi, Abd’nin Portland şehrinde belediyeye başvurup sürekli kilo almasını durduramadıklarını söyleyerek köpekleri için yardım isteyen sahipleri ile başladı. Önce köpeğe sahip çıkan belediye görevlileri sosyal medya üzerinden özel bakıma ihtiyaç duyan Obie için ilan verdi. Konusunda uzman Nora Vanatta belediye ile iletişime geçerek köpeğin bakımını üstlendi. Aslında adı A-J olan köpek, yeni adı Obie ile yeni bir hayata başladı.

Yaklaşık 40kg ağırlığındaki Obie, Nora ile yaşamaya başladı ve sıkı bir diyete girdi. Sağlığına geri kavuşması için en az 18 kilo vermek zorundaydı. Önce Obie’ye her türlü hazır gıda yasaklandı. Elma, havuç vb sebzeler tüketmeye başlayan köpeğin bir anda uzun yürüyüşler ve hareketli oyunlar gündelik hayatının bir parçası haline geldi. Çevrede köpekleri olan kişilere ulaşan Nora, Obie’nin yeni arkadaşlar edinmesini sağladı. Bu sayede günün büyük bölümünü hareket içinde geçirmeye başlayan Obie nihayet her geçen gün kilo vermeye başladı ve 5 hafta sonra bütün fazla kilolarından kurtuldu. Hızlı kilo vermesinin ardından derileri sarkmaya başlayan Obie, başarılı bir estetik ameliyattan sonra tamamen normale döndü.

Bu denli hızlı biçimde kilo vererek sağlığına kavuşan Obie, başarısının ardından ulusal ve uluslarası birçok medya kuruluşunun odağı haline geldi. Başarı hikayesi, fotoğrafları sosyal medyada da büyük ilgi gördü. Bakıcısı Nora, Obie’nin hikayesini fotoğraf ve videolarla www.obiedog.com adlı internet sitesinde yayınlıyor.

 

obie3

obie4

 

obie5

obie

 

obie7

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.