Ölmeden Önce Mutlaka: ”Base Jumping”

İnsanın kendisini özgür hissettiği belli zamanlar vardır. Bu zamanlardan bazılarıysa en tehlikeli sporlar türlerinden birini denemekten geçiyor. Base Jumping; kişinin kendisini metrelerce yüksekten atıp, aşağıya ulaşmadan bir süre önce paraşüt açıp yere güvenli bir şekilde inmesi esasına dayanan ekstrem bir spor türüdür. Bu spor türünde sporcular kendilerini yüksek binalardan, anten kulelerinden, yüksek tepelerden, şelalelerden vb. yerlerden atarak heyecanın doruklarına ulaştıklarını söylüyorlar. Ölmeden önce yapılması gerekenler arasında yer alan ve denemenin oldukça cesaret gerektirdiği bu spor türünde hayatta kalmak, paraşütü açma zamanıyla doğru orantılı.

 

Kanada, Toronto’daki CN Kulesi, Twin Şelalesi Idaho ABD, Dünyada base jumping sporunun iyi yapılacağı yerlerden bazılarıdır.

Anıl Basılı

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğrencisi, gazeteci adayı, torpilsiz televizyoncu, kültür-sanat işçisi, psikoloji, mitoloji ve sinemasever.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Dövme Sanatına Bakışınızı Değiştirecek 7 Türk Dövme Sanatçısı

İnsan bedenine ölümsüz bir sanat eseri bırakmak çok kolay bir şey değildir. Yüzlerce kişiye hayatları boyunca taşıyacakları, onlar için anlamlı...

Kapat