fbpx

Ömer Faruk Kılıç

Adım Ömer Faruk Kılıç. 09 Temmuz 1976 doğumluyum. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik bölümünden mezun oldum. Çalışmalarıma İstanbul ve Bodrumda devam etmekteyim.

Üretmek benim için bir tür iyileşme ve meditasyon durumu gibi. Bu sürecin kişinin iç dünyasının dışavurumunu şekillendirebildiği bir zaman dilimi olduğunu düşünüyorum.

Çalışmalarımda kaotik başlangıçlardan yola çıkarak bu karmaşanın içinde sınırsız bir deneyim yaşamak beni en çok heyecanlandıran itici güç. Çoğunlukla karışık teknikler kullanmayı seviyorum. Birbirini tekrar eden geometrik, net, keskin, belirleyici öğeler yerine deneysel, alışagelmedik ve o anın hissiyatı içinde kendiliğinden varolan bir çalışma prensipini benimsemiş durumdayım.

Genel olarak çalışmalarımın temelinde insan psikolojisi var diyebilirim. Plastik sanatlara ilgimden dolayı resim ve heykel çalışmalarımı eşzamanlı sürdürmekteyim. Kişisel ve karma sergilerim oldu. İyi kalmak için üretmeye devam etmek ve bu yolda keşfetmeyi sürdürmek en büyük arzum…

 e f g h i j k l m n o p r s t a b c d

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.