Çin’den Once Upon A Time In Hollywood Filmine Sansür

Once Upon A Time In Hollywood

Başrollerinde Leanardo DiCaprio ve Brad Pitt‘in yer aldığı One Upon A Time In Hollywood filmi son zamanlarda ABD-Çin arasında yaşanan siyasi gerginlik yüzünden Çin’de vizyona giremedi.

Netflix’in En Çok İzlenen Orijinal Filmleri

One Upon A Time In Hollywood Filmine Sansür!

2013 yılında Django Unchained isimli filmi yasaklanan Quentin Tarantino‘nun şimdi de One Upon A Time In Hollywood Çin’de yasaklandı.

Son zamanlarda ABD-Çin arasında yaşanan siyasi gerilim yüzünden Çin’de vizyona girmeyecek olan filmin yasaklanma nedeni ise bir hayli ilginç. Bu kısımda paylaşılan bilgilere göre filmin kaldırılmasının nedeni olarak, Bruce Lee‘nin kızı Shannon Lee gösteriliyor.

Yapmış olduğu açıklamasında babasının filmde küçümsendiğini ifade eden Lee, bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde filmi Çin denetim kurumlarına şikayet etmişti. Uzunca süren dava sürecinin ardından ise merakla beklenen sonuç bugün resmi olarak açıklandı.

Bugün açıklanan dava kararına göre Bir Zamanlar Hollywood’da Çin’de vizyona giremeyeceğini görmekteyiz. Şimdilik, söz konusu filmin yapımcı firmasından herhangi bir resmi açıklama gelmedi.

Ancak, filmin yönetmeni Tarantino’nun filmden ilgili parçayı çıkartarak yeni bir kurguyla filmi yeniden Çin’de gösterime sokabileceğini de belirtmekte yarar var.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.