Oscar Ödüllü Oyuncu Jared Leto, Andy Warhol’u Canlandıracak!

Oscar’da  “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” ödülünü kazanan Jared Leto, “Bir gün herkes 15 dakikalığına meşhur olacak” sözüyle akıllarda yer edinen pop art akımının öncüsü Andy Warhol’u canlandıracak.

Oyunculuğunun yanı sıra müzikle de uğraşmış olan Leto, grafik tasarım ve fotoğrafçılık alanlarında da eğitim almıştı. Aldığı eğitim sırasında Andy Warhol ile ilgili araştırmalar yapan sanatçı Warhol’u canlandıracağı film hakkında “Aslında gecikilmiş bir proje. Yıllardır hayalimdeydi büyük ustayı canlandırmak. 2017 yılında çekimleri başlatmayı öngörüyoruz. Hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor.” açıklamasında bulundu.

Andy Warhol’un 1987 yılında yayımladığı biyografisini içeren Victor Bockris adlı kitaptan yola çıkılarak sinemaya aktarılacak olan filmin yapımcılığını ise Terence Winter ve Michael De Luca üstleniyor.

Andy Warhol Kimdir?

1928 yılında dünyaya gözlerini açan Warhol, sanatın pek çok alanında kendini göstermiştir. Pop art akımının öncüsü olan Warhol; yapımcı, yönetmen, fotoğrafçı, yazar, grafik sanatçısı, oyuncu ve heykeltraş gibi daha pek çok ünvana sahiptir. Warhol, 1987 yılında aritmi ( kalpte ritim bozukluğu) nedeniyle hayata gözlerini kapamıştır.

andy-warhol

andy-calismasi

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.