“Ot” Filmi 23 Eylül’de Sinemalarda!

Türkiye’de 1999 yılı öncesinde yaşanan terör olaylarının Anadolu insanına etkilerini anlatan film, 23 Eylül’de izleyici ile buluşuyor.

Burak Donay’ın yönetmenliğini yaptığı, başrollerinde  Erkay Yavuz, Erol Koçan ve Melike Kurt’un yer aldığı filmde Anadolu halkının yaşadığı sıkıntılar ve 1999 yılı öncesinde yaşanan terör olaylarının etkileri anlatılıyor.

Müziklerini Jale Kibritçioğlu ve Ali Akaçça’nın yaptığı, Tokat’ta çekilen filmin konusu ise şöyle: 90’lı yılların sonunda ailesiyle birlikte Anadolu’da yaşayan Şeref, ailesini geçindirmek için dağlardan ot toplamaktadır. 3 çocuğunu okutmaya çalışan Şeref, okulları uzak olduğu için ve çocuklarının okula rahat gidip gelmesini istediği için borca girerek bir eşek alır. Fakat borcunu bankaya ödeyebilmesi için her zaman topladığı otlar yeterli gelmeyeceği için değeri daha yüksek olan Gulik otunu toplamaya karar verir. Dağların yüksek yerlerine çıkmasına ise ne bölgedeki asker ne de pusuya yatan terörist izin vermemektedir. En sonunda çaresiz kalan Şeref, kendini iki ateşin arasına atacaktır.

ot-burak-donay

Filmin Fragmanı:

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.