Öykü Yazmak İsteyenler İçin: Sedat Demir’in Düzenlediği E- Atölye’nin Yeni Dönem Kayıtları Başladı!

Sedat Demir’in iki dönemdir yürüttüğü öykü atölyesi E-Atölye’de yeni dönem kayıtları başladı.

Bu atölyede diğerlerinin aksine, öykü yazmak isteyen öğrencilere teorik bilgiler vermek yerine pratik yapmalarına olanak veren bir sistem uygulanıyor. Üç ay süren atölyenin sonunda katılımcılardan alınan birer öykü bir kitapta derlenerek yayımlanıyor.


Öykü yazmak isteyen ve yazan her yaştan katılımcıya açık olan atölyenin kapasitesi 10 kişi ile sınırlı. İşleyiş e-posta üzerinden gerçekleşeceği için isteyen istediği şehirden katılım sağlayabilir. Son katılım tarihi 10 Mayıs olacak. Ayrıntılı bilgi ve kayıt için: [email protected] ve 0541 667 23 27

Atölyenin adımları:
-Atölye boyunca her katılımcıdan 15 günde bir öykü yazmaları beklenecek. Yazma deneyimi olmayanlar ise gerekli yönlendirmelerle yazmaya teşvik edilecek.
– Öyküler e-posta yoluyla gönderilecek.
– Yazılan öyküler, Sedat Demir tarafından incelenip, editöryel bir süreçten geçtikten sonra katılımcılara kurmacanın pratikleri öykülere eklenen notlarla anlatılacak ve gerekli kuramsal ve edebi tavsiyeler sıralanacak.
– Üç boyunca sürecek atölyede edisyon sürecinden geçen öyküler, katılımcılara yine e-posta ile iletilecek.
​- Üç ayın sonunda katılımcıların bir tema etrafında yazdığı öyküler, Sedat Demir’in editörlüğünde derlenerek basılı bir kitap haline getirilecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.