Ozan Gür

Adım Ozan Gür 07/02/94 doğumluyum. İstanbul, Üsküdar’da yaşıyorum. Mimar Sinan Üniversitesi Fotoğraf Bölümü son sınıf öğrencisiyim. 2008 yılından beri fotoğraf sanatı ile ilgileniyorum. Her gün yeni bir fotoğrafla tanışma ihtimali ile fotoğrafla ilgilenmeye devam ediyorum.

Bir görseli oluşturmak bana büyük haz veriyor. Aldığım bu hazzın üzerine görselin doğru kullanıldığında oluşturduğu güç beni tamamen etkiliyor. Zihnimi kurcalayan ve beni meşgul eden konular üzerinden görsel çözümlemeler yapmaya çalışıyorum. İlk olarak ortaya bir problem atıyorum.

Akademi’yi kazanmam ve ardından tanıtım fotoğrafı ile tanışmam oldukça önemlidir. Teknik anlamda günden güne gelişiyorum ve bu teknik gelişme görsel kullanım gücümü arttırıyor. Yaptığım çalışmalarda konu ise kendiliğinden beliriyor. Zaten bir problem olmadan ortada üretecek pek fazla bir şey yoktur.

Daha çok fotoğraf ve video şeklinde üretimler yapıyorum. Fakat yerleştirme işlerim de mevcut. İleriye yönelik olarak amacım; tanıtım fotoğraflarıyla profesyonel hayata devam etmek ve bu süreçle beraber kişisel üretimler yapmak. Profesyonel fotoğraf hayatı girmem ve bununla beraber yaptığım üretimlerdeki görsel kaliteyi ve çözümleme gücünü arttırmak şu an ki uğraşlarım arasındadır.

2012 yılında İstanbul genelinde düzenlenen bir kısa film yarışması 3.lük derecesine sahibim. 2013 yılında ilk kişisel sergimi İfsak ile birlikte açtım. Bir çok fotoğraf yarışmasında çeşitli ödüller aldım. Son olarak TÜYAP 2015 Sanat fuarına DİGİTAL OBSCURA grubu ile katıldım.

about life advertising effect1 advertising effect3 before death creation gender ground hands of love hole lace1 lace3 nature1 nature2 nature3 portre shadow1 shadow2  untitle2 untitle3 untitle4 water

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.