Pablo Picasso’nun Eserleri İzmir’de!

Pablo Picasso eserleri

Dünyaca ünlü ressam Pablo Picasso’nun eserleri İzmir’de sanatseverlerle buluştu. Pablo Picasso eserleri 18 Eylül – 5 Ocak tarihleri arasında İzmir’de yer alan Arkas Sanat Merkezi’nde sergilenecek.

Arkeoloji ve Sanat Tarihi Öğrencilerine Müzeler Ücretsiz Oluyor

Pablo Picasso Eserleri İzmir’de Sergileniyor!

Pablo Picasso eserleri, Picasso-Méditerranée Projesi kapsamında 18 Eylül’de İzmir’de yer alan Arkas Sanat Merkezi’nde sanatseverle buluştu.

5 Ocak 2020′ye kadar devam edecek olan ”Picasso & Gösteri Sanatı” isimli sergi Picasso’nun gösteri dünyasını konu aldığı birçok önemli tablosuna, eskizlerine, tasarladığı kostümlerine, heykellerine ve yaşamına dair fotoğraflarına ev sahipliği yapıyor.

Toplamda 83 eserin yer aldığı sergi ile ilgili bir takım açıklamalarda bulunan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, böylesine önemli bir etkinliğin İzmir’de düzenlemesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Açıklamasında sergi için emeği geçen herkese teşekkürlerini ileten Soyer, ”Akdeniz ülkelerinin temsilcilerinin yer aldığı Picasso-Méditerranée Projesi’nin kapanışı için İzmir’i tercih etmesi bizim açımızdan son derece anlamlı. Binlerce yıllık bir sanat şehri İzmir. Büyükşehir Belediyesi’nin temel stratejilerinden biri bu tarihsel kimliğinden referans alarak İzmir’i yeniden kültür ve sanat üretim merkezi haline getirmektir” dedi.

Son olarak hemen aşağıdan Picasso & Gösteri Sanatı sergisine ait olan fotoğraf karelerini inceleyebilirsiniz.

Sergiden Kareler

Pablo Picasso eserleri

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.