Pantone Kataloğunda Hayat Bulan Manzaralar

İtalyan grafik tasarımcı Andrea Antoni, çevremizin ve doğamızın renkli dünyasını benimsememizi ve şükran duymamızı sağlayacak projesiyle Pantone kataloğundaki renkleri manzaralara, şehirlere ve doğaya has renklerle bir araya getiriyor.

Dijital çekimler yapan sanatçı, her bir renk tonu bölümünü şehir şehir dolaşarak o renklerle örtüştürmeye çalışıyor.


Melankolik bir gökyüzündeki portakal tonlarından, taze kesilmiş çimenlerin içinden fışkıran yeşillere, kara teslim olmuş bir doğadan izler ve eşleşmeler bulacağınız bu seri hem doğanın hem de Adrea’nın renkli dünyasını gözler önüne seriyor. “Dünyayı böyle görüyorum ve bazen onu eğlenceli görürken bazen ise dramatikleşmesine izin veririm” diyor. Kullandığı tekniğin yanında ayna ve diğer yaratıcı yollarla kompozisyonlarını daha cazip hale getirdiğini dile getiriyor.

Andrea, bu seri sayesinde, belirli bir yerle ilişkili olan nostaljik duyguları da korumayı deniyor. “Görüntüler, dünyayı görme şeklimi ve aynı zamanda o yerlerle ilgili sahip olduğum belleği de yansıtmaktadır. Bazıları, bu yerlerin bende uyandırdığı hisleri gösteriyor” diyor Andrea Antoni ve sizi renkli bir dünyanın renkli bir katalog ile serüvenine davet ediyor.

 

Okumadan geçmeyin:

Doğanın Kırılgan Yüzü: Yaşamın Derinlikleri

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.