‘Penceredeki Kadın’ Türkçede Yayımlandı

“Psikolojik belirsizlikleriyle Hitchcock’un en iyi işlerini hatırlatan romanda, hiç kimse ve hiçbir şey göründüğü  gibi değil.”

Şimdiye kadar 38 ülkede yayımlanan ve Stephen King gibi önemli yazarların beğenisini kazanan Penceredeki Kadın (The Woman in The Window), Türkiye’deki okurlarla buluşuyor.

2018 yılında adını sıkça duyacağımız yazar A.J. Finn’in kaleme aldığı roman, yayımlandığı ilk haftalardan itibaren çok satanlar listesine girmeyi başarmış ve dikkatleri üstüne çekmişti. Daha yayınlanmadan önce film hakları ve yurt dışı hakları satılan ve Dan Brown, David Baldacci ve Stuart Woods gibi yazarları geçmesiyle Amerika’da merak uyandıran ‘Penceredeki Kadın’, aklını korumak için savaşan bir kadının hareketli portresini gerilimli bir kurguyla anlatıyor.

New York’taki evinde yalnız yaşayan Anna Fox kendini tamamen evine kapatmıştır. Asla dışarı çıkmaz. Tüm günü  içerek (bazen çok), eski  filmleri seyrederek,  eski zamanları anarak geçirir. Bir de komşularını  röntgenleyerek.

Bir gün tam evinin karşısına Russell’lar taşınır. Bir baba, bir anne ve bir oğuldan oluşan muhteşem bir ailedir. Ama Anna, bir gece penceresinden onların evini gözlerken  görmemesi gereken bir şey görür. İşte  bundan sonra tüm dünyası altüst olur. Tüm sırları  önüne dökülür.

Gerçek nedir? Hayal olan nedir? Kim tehlikededir? İpler kimin elindedir?

‘Penceredeki Kadın’, Pena Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Gündem Editörü.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.