Pieter Bruegel’in Tablolarındaki Sırlar Açığa Çıkarılıyor

Pieter Bruegel Hollandalı bir Rönesans ressamı. Tarihin en iyi ressamlardan biri olarak görülen Bruegel’in resimleri büyük karmaşalar ve kaotik ortamlarından oluşuyor. O kadar çok figür kullanıyor ki resmin her köşesi detaylardan oluşuyor.

“Inside Bruegel” projesi ise bu bağlamda insanlara kolaylık sağlayarak tablolardaki detayları yeni görüntü teknolojisiyle sunuyor. Proje Viyana’daki Kunsthistorisches Museum tarafından destekleniyor. Özellikle “The Battle Between Carnival and Lent (Karnaval ve Perhiz Arasındaki Savaş)” tablosundaki bazı sırlar ise görenleri şaşırtıyor.

Resimde bir kadın arabayı çekerken görülüyor. X-ray fotoğrafına bakıldığında ise arabanın içinde bir ceset görünüyor. Diğer bir kadın ise sepet taşıyor. Sepetinin içine bakıldığında ise sizi diğer bir cesedin yüzü karşılıyor. Resmin orijinaline baktığınızda bu detaylar yok oluyor.

İşte teknoloji ve sanat birleşince ilginç olan bu görüntüler ortaya çıkmış. Siz de Bruegel’in diğer tablolarının incelemesi için https://www.insidebruegel.net adresine bakabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.