Pink Floyd’un Uçan Domuzu Yeniden Gökyüzünde!

Efsanevi rock grubu Pink Floyd’un “Animals” albümünün domuz figürü, Londra’da Victoria & Albert Müzesi’nde açılacak sergi tanıtımı için yeniden gökyüzündeki yerini aldı.

Pink Floyd’un “Animals” albümünün ardından, 40 yıl sonra yeniden gökyüzüne bırakılan domuz, Mayıs ayında açılacak The Pink Floyd Exhibition: Their Mortal Remains (Pink Floyd Sergisi: Fani Kalıntılar)’in Londra semalaraında tanıtımını yapıyor.

1977 yılında yayınlanan Animals albümünün kapağındaki uçurulan domuzun ise ilginç bir hikayesi var: George Orwell’ın Animal Farm( Hayvan Çiftliği) kitabından esinlenerek yapılan albüm kapağı fikri, grup üyesi Roger Waters’a aitti. Balondan yapılan domuz, Waters için umut anlamı taşıyordu. Domuz, Battersea elektrik santralinin iki bacasına demirlenir. Bir süre sonra halatları kopan domuz, önce Heathrow Havalimanı’ndaki inen uçakların rotasına sürüklenir, ardından da bir çiftliğin bahçesinde bulunur.  Ertesi gün tekrar yerine sabitlenen domuzun, 11 ayrı fotoğrafçı tarafından 11 ayrı fotoğrafı çekilir.

pigi

pink-floyd2

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.